Kuvvetli yağışların etkili olduğu Ordu'nun Çaybaşı ilçesi ile Muş'un Malazgirt ilçesinde sele kapılan 2 kişi hayatını kaybetti. Samsun'daki kuvvetli yağışlarda mahsur kalan 34 kişinin de tahliye edildiği açıklandı.

Açıklamayı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptı.

Bakan Yerlikaya Samsun ve Ordu illeri için turuncu uyarıda bulunulduğunu hatırlatarak “Samsun'un Ayvacık, Çarşamba, Salıpazarı, Terme ve Tekkeköy ilçelerinde yaşanan olumsuzluklar nedeniyle toplam 60 ihbar alındı. Samsun'daki kuvvetli yağışlarda mahsur kalan 34 vatandaşımız bulunduğu yerden güvenlikli alanlara tahliye edildi. Samsun'da 460 araç, 656 personel, 25 motopomp ve 7 dalgıç pompa ile sele müdahale edildi” bilgisini verdi.

Ordu'nun Ünye, İkizce ve Çaybaşı ilçelerinde etkili olan kuvvetli yağışlarda ise 18 ihbar alındığını kaydeden Yerlikaya, "Çalışmalarda toplam 695 personel, 284 araç görev aldı. Çaybaşı ilçesi Çayır Mahallesi'nde 83 yaşında 1 vatandaşımız sel sularına kapılarak maalesef hayatını kaybetti” açıklamasını yaptı.

BİK Yönetim Kurulu’ndan 14’üncü Toplantı BİK Yönetim Kurulu’ndan 14’üncü Toplantı

Yerlikaya ayrıca Muş'un Malazgirt ilçesi Bahçeköy köyünde etkili olan kuvvetli yağışlarda da 1 kişinin sel sularına kapılarak hayatını kaybettiğini duyurdu.

Kaynak: DHA