Şiir ve yazarlık alanında başarılı çalışmalara imza atan Gültekin, kendine özgü üslubu ve derin anlam yüklü dizeleriyle dikkat çekiyor.,

Sevgi Gültekin, Çocukluk Tutkusuyla Şiir Dünyasına Adım Attı4 Görsel

Ardahan doğumlu olup şu anda Ankara’da yaşayan Gültekin, çocukluğundan beri yazarlığa ve şiire olan ilgisini mesleğine dönüştürüyor. Dedesiyle geçirdiği zamanlarda edebiyat tutkusunu keşfeden Gültekin, bu tutkusunu yıllar boyunca koruyarak geliştirdiğini ifade ederek, “İlk şiirlerini kaleme aldığı günlerden bahseden Gültekin, "Dedem çok kitap okurdu, biz de yanında dinlerdik. Çok etkilenirdim ve hemen bir şeyler yazardım." Şeklinde konuşuyor

"Hazan Kokulu Ardahan" Kitabının Doğuşu

Sevgi Gültekin’in ilk şiir kitabı "Hazan Kokulu Ardahan", okuyucularla buluşarak büyük ilgi gördü. Kitap, vatan ve millet sevgisini, çocuklara duyulan derin hisleri ve ülkemizin tarihini anlatan şiirlerden oluşmaktadır. Gültekin, "Şiir zaten bir mısrası bir tarih demek. Kısa şiirler yazıyorum ama destan çıkar içinden." diyerek şiirlerinin derinliğine ve anlamına vurgu yapıyor.

Şiir kitabının çıkış sürecini anlatırken, “Ben küçüklüğümde ilkokuldan beri yazıyorum. Defterim vardı. Sağ olsun bir sanatçı arkadaşım, direktörüm derledi, toparladı ve kitabın çıkmasında katkı sağladı.” diyen Gültekin, edebi kariyerine katkı sağlayan kişilere de teşekkür etmeyi ihmal etmiyor.

Sevgi Gültekin, Çocukluk Tutkusuyla Şiir Dünyasına Adım Attı2 Görsel

Sevgi Gültekin, Eserlerinin Çoğalacağını Aktardı

Sevgi Gültekin, yazarlık ve şairlik alanında yeni projelerle okuyucularının karşısına çıkmayı hedefliyor. Yeni şiir dosyasının hazır olduğunu ancak henüz yayımlayamadığını belirten Gültekin, "Yine kitap çıkaracağım ama işte imkânlarım olmadığı için bir tane kitap çıkarabildim. Devamı gelecek inşallah" diyerek gelecekteki çalışmalarının müjdesini veriyor.

“Uykumdan Uyanıp Şiir Yazıyorum”

Şiirlerinin temalarında vatan sevgisi, insani duygular ve tarihin önemli yer tuttuğunu belirten Gültekin, yazma tutkusunu şu sözlerle özetliyor:

Müze ve Ören Yerlerine 6 Ayda 14 Milyona Yakın Ziyaret Müze ve Ören Yerlerine 6 Ayda 14 Milyona Yakın Ziyaret

"Şiir yazmak benim için bir tutku. Günün her anında, aklıma bir şeyler geldiğinde hemen yazmalıyım. Bazen gece uykudan kalkıp defterimi ararım, çünkü yazmak istediklerim o an aklımda olur ve hemen yazmazsam kaybolur. Eskiden her zaman yanımda bir defter ve kalem olurdu, aklıma gelenleri anında yazardım. Şimdi teknoloji sayesinde telefonumu kullanıyorum ama bu sefer de telefon şiirlerimin yoğunluğundan donuyor. Yine de yazmaktan vazgeçmiyorum, çünkü şiir benim için bir yaşam biçimi."

Sevgi Gültekin, Çocukluk Tutkusuyla Şiir Dünyasına Adım Attı1 Görsel

Sevgi Gültekin’in sanata ve edebiyata olan tutkusu, onun şair olarak başarılı bir kariyer yapmasını sağlamıştır. İlk kitabı "Hazan Kokulu Ardahan" ile şiir dünyasında sağlam bir yer edinen Gültekin, okuyucularını yeni projeleriyle buluşturmayı sabırsızlıkla bekliyor.

Muhabir: Sibel Bay