Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe ile bakanlıkta dün gerçekleştirdiği 4 saatlik görüşmeye ilişkin bugün sosyol medya hesabından paylaşımda bulundu.

Mahkeme, Dilan Polat’ın Tahliye Talebine Ret Verdi Mahkeme, Dilan Polat’ın Tahliye Talebine Ret Verdi

Bakan Şimşek, görüşmenin ardından CHP tarafından kamuoyuna yapılan açıklamalarının tribün ve taraftar kaygısıyla verildiğini belirterek, “Umarım bu tutum ve yaklaşım diyalog ve normalleşme ruhunu zedelemez” dedi.  

Paylaşımında, CHP Genel Başkan Yardımcısı’nı protokol kurallarını uygulamadan kabul ettiğini ifade eden Şimşek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle kabul ettiğim CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Yalçın Karatepe’yi protokol kurallarını uygulamadan binanın girişinde karşıladım ve makamda görüştüm. Görüş ve önerilerini dinlediğimiz 4 saati aşan görüşmede gündeme getirilen tüm konularla ilgili perspektifimizi şeffaf bir şekilde kendilerine anlattık. Önerilerini, demokratik nezaket ve ekonomik-mali gerçekler kapsamında not ettik” diyerek görüşmeye ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Şimşek görüşmede ayrıca uygulanan ekonomik programa ilişkin detaylı bir de sunum yaptıklarını belirterek, “Ancak sonrasında görüşmeye ilişkin kamuoyuna yönelik mesajlarının tribün ve taraftar kaygısıyla verilmiş olduğunu izledik. Umarım bu tutum ve yaklaşım diyalog ve normalleşme ruhunu zedelemez” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi