Sincan Eğitim ve Araştırma Hastanesi çok katlı otoparkının üst katında, drift yapıldı. Şu ana kadar tespiti yapılan üç sürücüye, 96 bin 699 lira idari para cezası uygulandı. Diğer araçların tespitine yönelik çalışmalar ise sürüyor.

Ankara Valiliği bir açıklama yaparak, Sincan Eğitim ve Araştırma Hastanesi çok katlı otoparkının üst katında, araçlarla drift yapıldığı yönünde sosyal medyadan paylaşılan haberler üzerine inceleme başlatıldığını belirtti.

Açıklamada, emniyet görevlilerince hastane kameralarının incelendiği kaydedilerek, "Drift yapan araç ve görüntülerden tespit edilen iki araca Karayolları Trafik Kanunu uyarınca toplam 96 bin 699 TL idari para cezası uygulanmıştır” denildi.  

Otoparkın kameralarından kural ihlali yapan diğer araçların tespitine yönelik çalışmaların devem ettiği belirtilen açıklamada, “Şüpheli kişiler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca yasal işlemlere başlanılmıştır" bilgisine de yer verildi.

Çevredeki bir kişinin cep telefonuyla kaydettiği görüntülerde, hastane otoparkı çatısında 6 otomobil ve bir motosikletlinin olduğu görülüyor.
 

Ankara'da Aile İçi Şiddet: Ağabey, Kardeşini ve Dayısını Vurdu Ankara'da Aile İçi Şiddet: Ağabey, Kardeşini ve Dayısını Vurdu

Ankara’dan son dakika haberleri için bizi takip edin!

Kaynak: AA