'Dune' Yıldızı Zendaya'dan 100 Bin Dolarlık Anlamlı Bağış 'Dune' Yıldızı Zendaya'dan 100 Bin Dolarlık Anlamlı Bağış

Ünlü şef Somer Sivrioğlu ve 6 kişinin, 20 Mayıs 2022'de, Beşiktaş’ta devraldıkları restoranın istinat duvarının çökmesi sonucunda bir kişi hayatını kaybetti.

Bir kişinin öldüğü bu olayla ilgili, ünlü şef Somer Sivrioğlu ve 6 kişi, "Bilinçli taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma" suçundan 22 yıl 6'şar aya kadar hapis istemiyle yargılanıyor. Olay yerinde yeniden keşif yapılmasına karar verilen mahkemede, keşif sonrasında söz konusu duvarın özel mülkiyet kalıp kalmadığına ilişkin rapor aldırılmasına hükmedildi.

Sanık İşletmeci Kazım Evirgen'den Savunma

İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki 3. duruşmaya, sanık Kazım Evirgen ve avukatları katıldı.

Sanık işletmeci Kazım Evirgen, duvarın belediyenin sorumluluğunda olduğunu savunarak suçlamaları reddetti. Sanık avukatları da duvarın özel mülkiyet alanında olmadığını iddia etti. Mahkeme, keşif sonrasında duvarın özel mülkiyet alanında olup olmadığına ilişkin rapor alınmasına karar verdi.

Mahkeme Başkanı, olay yerindeki istinat duvarı ile restoranın sınırlarını gösteren haritanın, Sarıyer Lisanslı Harita Kadastro Mühendislik Bürosu tarafından gönderildiğini açıkladı. Ayrıca, Memur Suçları Soruşturma Bürosu'ndaki soruşturmanın hâlâ devam ettiği belirtildi.

İddianamede, şüphelilere bilinçli taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma suçuyla 2 yıl 8'er aydan 22 yıl 6'şar aya kadar hapis cezası talep ediliyor.

Duruşma, tanık ifadeleri ve keşif sonrasına ertelendi.

Ne Olmuştu?

Ünlü şef Somer Sivrioğlu'nun işlettiği Beşiktaş'taki lüks restoranın istinat duvarının çökmesi sonucu 20 Mayıs 2022'de meydana gelen olayda, yabancı uyruklu Ahmet Muhammed Salem Lubbad ve Baha Eddin Ali Hafez Shanableh ağır yaralanmıştı. Lubbad hayatını kaybetmişti.

Somer Sivrioğlu ve 6 kişi olay sonrasında, İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davada yargılanmaya başladı.

Bugün mahkemenin 3. duruşması sona erdi.

Kaynak: DHA