Tüm dünyada 4 Mayıs “Dünya Star Wars Günü” olarak kutlanırken (filmlerin ikonik ‘May the force be with you’ sloganına gönderme şeklinde ‘May the fourth be with you’) Disney, Youtube kanalları üzerinden hayranların merakla beklediği Star Wars: The Acolyte dizisinin ilk fragmanını yayınladı.

The Acolyte dizisinden yayınlanan fragmanda, karanlık bir dünyada Jedi şövalyelerinin cinayete uğradığı bir atmosfer görülüyor. Tıpkı The Mandalorian ve özellikle Andor’da olduğu gibi bu dizide de Star Wars’un başka bir yüzünün anlatılması hedefleniyor.

Matrix filmleriyle tanınan aktris Carrie Anne Moss ve Squid Game dizisiyle tanınan Güney koreli aktör Lee Jung-jae dizinin öne çıkan oyuncuları olurken, çok sayıda da genç oyuncu The Acolyte dizisinde yer alıyor.

Russian Doll dizisinin yapımcısı Leslye Headland’in yaratıcısı olduğu The Acolyte dizisi, tüm dünyada aynı anda Disney+ platformu üzerinden yayınlanacak. 8 bölüm sürecek dizi 4 Haziran’dan itibaren yayınlanacak. Söz konusu tarihte dizinin ilk iki bölümü platformda peş peşe yayınlanacak.

Star Wars’un High Republic (Yüksek Cumhuriyet) olarak adlandırılan ve filmlerdeki temel hikayenin çok öncesinin işlendiği dönemde geçecek The Acolyte dizisinden yayınlanan ilk fragmanı aşağıdaki videoya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Adam Sandler, Uncut Gems’in Beysbol Versiyonunu Çekecek Adam Sandler, Uncut Gems’in Beysbol Versiyonunu Çekecek

Muhabir: Furkan Erkan