İstanbul’un Sultangazi ilçesinde ‘En Mutlu Şehir Sinop Dayanışma Günleri’ etkinliği gerçekleşti. Etkinlikte Sinop iline ait yöresel ürünler bal, gözleme, salça, peynir, baklava ve baharatlar ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Domates Hangi Mevsimde Tüketilir? Domates Hangi Mevsimde Tüketilir?

Sultangazi Belediyesi, Anadolu’nun tarih kokan şehirlerinin lezzetlerini, kıyafetlerini, müziklerini kültürlerini Anadolu Kültür Festivali ile ilçe sakinlerine tanıtmayı sürdürüyor.

TÜİK’e göre En Mutlu Şehir

2023 TÜİK verileri doğrultusunda Türkiye’nin en mutlu ili seçilen Sinop, birbirinden güzel kültürel zenginlikleri ve yöresel lezzetleri ile Sultangazi’deki vatandaşlarla buluştu.

Sultangazi Belediyesi Etkinlik Alanı’nda gerçekleşen programa AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Sultangazi Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Sinop Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK üyesi Davut Haskırış, AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı Rüstem Tüysüz, MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel, Büyük Birlik Partisi (BBP) Sultangazi İlçe Başkanı Yakup Yılmaz, AK Parti Sultangazi Gençlik Kolları İlçe Başkanı Yasin Bakırcı, siyasi parti temsilcileri ve meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Programda Kuzey Irak’ta şehit düşen askerler için Kuran-ı Kerim tilaveti ve mevlit okundu. Katılımcılar şehit düşen ve yaralanan askerler için dualar etti. Etkinliğin sona ermesiyle protokol üyeleri keşkek kazanlarının olduğu alana geçerek katılımcılara keşkek dağıttı.

Kaynak: DHA