Sokak Hayvanlarına Yönelik Kanun Teklifi Komisyondan Geçti Sokak Hayvanlarına Yönelik Kanun Teklifi Komisyondan Geçti

Suriye'nin kuzeyinde meydana gelen olayların ardından Suriye Milli Ordusu (SMO), güvenlik tedbirlerini artırmak amacıyla yerel idari binalara askeri kuvvetlerini gönderdi.Protestoları ve silahlı eylemleri engellemek amacıyla güvenliği sağlayan SMO bileşenlerinden Hamza ve Süleyman Şah tümenlerinin meydana getirdiği Müşterek Kuvvetler, askeri karargahlarından video yayımladı.

Türk ve Suriyeli muhaliflerin bayraklarının göndere çekildiği görüntüde, "Bayrağımız bir, düşmanımız bir, biz kardeşiz" açıklamasına yer verildi.

Suriye Milli Ordusu 2

Müşterek Kuvvetler, yaşanan olaylar hakkında yaptığı yazılı açıklamada, Suriye'deki halkı "Fitne sahiplerinin peşinden gitmemeye" davet etmişti.

Muhaliflerin oluşturduğu Suriye Geçici Hükümeti de yaptığı yazılı açıklamada, "Özgürleştirilmiş bölgelerde yaşayan halkımızı, Türkiye ile Suriye halkları arasındaki mevcut ittifakı baltalamayı ve Türk ordusu ile Suriye Milli Ordusu'nun fedakarlıkları ile inşa edilen mal ve kurumlara saldırmayı amaçlayan kışkırtıcı çağrılara uymamaya çağırmaktadır" ifadelerine yer vermişti.

Kaynak: AA