Niğde'de Osman Altın adlı taksici (55), kullandığı takside unutulan, içinde yaklaşık 1 milyon lira değerinde para ve ziynet eşyasının bulunduğu çantayı sahibine verdi.

Niğde kent merkezinde taksicilik yapan evli ve 3 çocuk babası Osman Altın, dün gece Otobüs Terminali'nden müşterisi Ö.K.'yi (54) aldı.

Ö.K., bir apartmanın önünde taksi ücretini ödeyip indi. Durağa döndüğünde araçta çanta olduğunu gören taksici, içini açtığında altın, para ve evrakın olduğunu gördü.

Osman Altın, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası'na gidip, durumu bildirdi. Oda başkanı Halil İbrahim Kızıltan, çantadaki evraktan cep telefonuyla aradıkları kişiye, çantanın kendilerinde olduğunu bildirdi. Ö.K. de durağa geldi.

Evlilik Korkusu (Gametofobi) Nedir? Sebepleri Nelerdir? Evlilik Korkusu (Gametofobi) Nedir? Sebepleri Nelerdir?

Taksici Osman Altın, çantayı sahibine teslim etti. Ö.K. ise taksi şoförüne zarf içinde miktarı açıklanmayan para ödülü verdi.

Şoför Osman Altın, "Başkanımızın çabaları neticesinde çantada iletişim bilgilerini bulduk ve sahibiyle iletişime geçtik. Çantanın sahibi odaya geldi, teslim ettik" diye konuştu.

Çantasını teslim alan Ö.K. ise şunları söyledi:

"Otobüsten inip taksiye bindim ve eve gittim. Evimin önünde inip valizlerimle eve çıktım. Yorgun olduğumdan çantayı arabada unuttuğumun farkında değildim. Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası'ndan telefon gelince hemen odaya geldim. Çantaya baktım, eşyalarım param ve altınlarım tamdı. Taksi şoförü Osman Bey'e teşekkür ederim. Başkası olsa vermeyebilirdi."

Niğde Şoförler Odası Başkanı Halil İbrahim Kızıltan da örnek bir davranışa imza atan taksi şoförü Osman Altın'a teşekkür etti.

Kaynak: DHA