Taylor Swift, son albümü "The Tortured Poets Department" ile müzik piyasasını bir kez daha sarstı.  

Dünyaca ünlü şarkıcı, 19 Nisan Cuma günü piyasalara çıkan 11. stüdyo albümü ile dijital müzik ve video hizmeti sunan Spotify'a damga vurarak kendi rekorlarını paramparça etti. 

Spotify'den yapılan açıklamaya göre 34 yaşındaki şarkıcı, bir kez daha Spotify tarihinde tek günde en çok dinlenen sanatçı ve yeni albümüyle tek günde en çok dinlenen albümün sahibi oldu.

Swift'in, "The Tortured Poets Departman" albümünün tarih yazarak Spotify'da tek bir günde 300 milyondan fazla dinlenmeye ulaşan ilk albüm olduğu belirtildi. 

Taylor Swift'in "Fortnight" şarkısı da Spotify'ın bir günde en çok dinlenen şarkısı oldu.

Hollywood'u Sarsan Söylentiler Gerçek mi Oluyor? Hollywood'u Sarsan Söylentiler Gerçek mi Oluyor?

Spotify, Fox News Digital'e yaptığı açıklamada da Swift'in albümünün aynı zamanda 200 milyon akış sınırını aşan ilk albüm olduğunu paylaştı.

Swift, 2023 Ekim ayında çıkardığı "1989 (Taylor's Version)" ile de Spotify'ın tek bir günde en çok izlenen sanatçı rekorunu kırmıştı. 

Böylece Swift 2022 albümü "Midnights" ve 2023 albümü "1989 (Taylor's Version)" de dahil olmak üzere Spotify tarihinde tek bir günde en çok dinlenen ilk üç albümü elinde tutan sanatçı oldu.

Taylor Swift'in son albümü ile akış rekorları kırmaya ve daha önce görülmemiş yeni zirvelere ulaşmaya devam edeceği belirtiliyor.

Muhabir: Ersan Akbaş