İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Tekirdağ merkezli 4 ilde eş zamanlı düzenlenen “Mahzen-45” operasyonlarında aralarında elebaşı Hakan Uslu’nun da bulunduğu 6 şüphelinin gözaltına alındığını, organize suç örgütünün de çökertildiğini duyurdu.

Sosyal medya hesabından bilgilendirmede bulunan Bakan Yerlikaya, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde; Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığınca Tekirdağ merkezli İstanbul, Adana ve Mersin'de “Mahzen-45” operasyonlarının düzenlendiğini, operasyonlarda elebaşılığını Hakan Uslu'nun yaptığı organize suç örgütünün çökertildiğini açıkladı.

Operasyonlarda 6 şüphelinin yakalandığını aktaran Yerlikaya, şüphelilerin; örgütlü olarak "parada sahtecilik" suçunu işledikleri, sahte para imal ettikleri ve bu paraları piyasaya sürmeye hazırlandıklarının tespit edildiğini belirtti.

Yerlikaya, operasyonlarda 3 milyon 200 bin ABD doları değerinde sahte para, 7 dolar basma kalıbı, 2 para sayma makinesi, 3 para kontrol makinesi, 3 para ayarlamada kullanılan bilgisayar, fotokopi makinesi, pres transfer makinesi, kırpma makinesi ve para basımında kullanılan matbaa makinesi ele geçirildiği bilgisini verdi.

Yerlikaya açıklamasında, “Ailelerimizin huzurunu kaçıran organize suç örgütlerine, çetelere milletimizin duası ve desteğiyle nefes aldırmayacağız. Şafak sökerken de gün batarken de operasyonlarımız devam edecek" ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA