İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya,  teröristlerin kırsalda kış aylarında eylem yapmak amacıyla mağara ve sığınaklara sakladıkları çeşitli silah, mühimmat ve patlayıcıların yok edilmesine yönelik gerçekleştirilen Kahramanlar - 44 operasyonları hakkında bilgilendirme paylaşımında bulundu.

Bakan Yerlikaya, Jandarma Genel Komutanlığı TEM Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı koordinesinde; 7 ilde mağara ve sığınaklara yönelik 72 tim ve 981 jandarma personelinin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonlarda 18 barınma alanının imha edildiğini ve çok sayıda mühimmatın da ele geçirildiğini açıkladı.

Kayseri’de Hırsızlık Suçundan Aranan 4 Kişi Yakalandı Kayseri’de Hırsızlık Suçundan Aranan 4 Kişi Yakalandı

Belen, Dörtyol, Genç, Pervari, Şırnak-Merkez ve Güçlükonak, Yağlıdere ve Lice ile Mazgirt kırsalında düzenlenen operasyonlarda; roketatar silahı, roketatar mühimmatı ve sevk fişeği, dürbünlü makinalı tüfek, tabanca, anti-personel kara mayını, gece görüş cihazı, el bombası, havan mühimmatı, dürbün ve telsiz ile birlikte el yapımı patlayıcı ve bombalı tuzakla eylem yapmak için 1 kg 250 gram C3 plastik patlayıcı madde, 2 kg 300 gram patlayıcı madde, 51 adet kablosuz fünye, 1 adet sinyal güçlendirici ve 16 adet el yapımı patlayıcı madde düzeneği ele geçirildi.

Bakan Yerlikaya, “Teröristlerin inlerini bir bir başlarına yıkıyoruz, yıkmaya da devam edeceğiz. Kahraman Jandarmalarımızı tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Terörle mücadelemiz son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecek” açıklamasını yaptı.

Operasyondan Nefes Kesen Anlar: Tıklayın!

Kaynak: Haber Merkezi