Yeni Maymunlar Cehennemi üçlemesinin son iki filmi ve Cloverfield’ın yönetmenliğini üstlenmiş Matt Reeves’in imzasını taşıyan The Batman filmi sinemaseverler tarafından vizyona girdiğinde çok beğenilmişti. Filmi sinemada kaçıranlar ise The Batman’in hangi dijital platforma geleceğini merak ediyor.

Robert Pattinson, Zoe Kravitz, Colin Farrell, John Turturro, Paul Dano ve Jeffrey Wright gibi oyuncu kadrosuyla dikkat çeken The Batman filmi, önümüzdeki günlerde Netflix üzerinden yayınlanacak. Filmde, siyasi açıdan yüksek mevkilerdeki kişilerin Riddler adlı seri bir katil tarafından öldürülmesi sonrası Batman’in olayları araştırıp Riddler’ı durdurması ve diğer bilmediği karanlık sırları açığa çıkarması anlatılıyor.

Sinemada bugüne kadar en çok uyarlanan çizgi roman kahramanlarının başında gelen Batman, önce TV dizisinin uyarlaması, sonra Tim Burton ve Joel Schumacher’ın kendi vizyonlarını kattıkları dört film, animasyon serisinin filmi derken Christopher Nolan’ın Dark Knight üçlemesi ile birlikte giderek popüler bir hale geldi. Matt Reeves’in yönettiği ve onuncu film olan The Batman ile birlikte, filmi izleyen bazı sinemaseverler, yarasa kıyafetli maskeli süvarinin dedektiflik yönlerinin daha çok öne çıktığı ve filmin atmosferine suç ve karanlığın daha hakim olduğuna dikkat çektiler.

The Batman Ne Zaman Platformlara Gelecek?

Dünya Malı Eksi Bir Vizyona Giriyor Dünya Malı Eksi Bir Vizyona Giriyor

The Batman, şu sıralar Google Play ve iTunes üzerinde kirala /satın al seçenekleriyle izlenebilirken, 15 Mayıs’ta Netflix’in Türkiye kütüphanesinde de yerini alacak.

Muhabir: Furkan Erkan