Tokat'ın Niksar ilçesine bağlı Günebakan köyünde 3 gün önce meydana gelen heyelan nedeniyle köydeki cami minaresi bir evin üzerine devrildi. Heyelan nedeniyle bazı evler boşaltılırken, köyde incelemelerde bulunan Vali Numan Hatipoğlu, "Vatandaşlarımızı mağdur etmeden, riske etmeden her türlü güvenlik önlemleri alacağız" dedi. 

Niksar ilçesine bağlı Günebakan köyünde 3 gün önce heyelan yaşandı. Heyelan nedeniyle köydeki birçok evin duvarlarında ve yollarda çatlaklar oluştu. İhbar üzerine köye ekipler sevk edildi. AFAD ekipleri, evlerde inceleme yaptı. Bazı evler tahliye edildi.

İklim Değişikliği Çikolata Üretimini Etkileyecek mi? İklim Değişikliği Çikolata Üretimini Etkileyecek mi?

Heyelan nedeniyle ibadete kapatılan vakıflara ait Günebakan Köyü Merkez Cami minaresi dün akşam saat 22.00 sıralarında bir evin üzerine yıkıldı. Olayda evlerin daha önceden boşaltılmasından dolayı can kaybı ve yaralanma yaşanmazken, maddi hasar meydana geldi.

Olayın ardından Tokat Valisi Numan Hatipoğlu da köye giderek incelemelerde bulundu. 

Gerekli tedbirleri alacaklarını ifade eden Vali Hatipoğlu, "Tespitleri yapıyoruz. Gerekli tedbirleri alacağız. Vatandaşlarımızı mağdur etmeden, riske etmeden her türlü güvenlik önlemleri alacağız. 10 civarında evi boşalttık. Duruma göre de genişleyebilir. Her türlü tedbirimizi alacağız" açıklamasını yaptı. 

Kaynak: DHA