Görevimiz Tehlike (Mission Impossible) filmlerinin başrolü, aksiyon filmlerinin büyük yıldızı Tom Cruise sinemalarda göstereceği yeni filmleri için Warner Bros. Discovery şirketiyle imzaları attı. Cruise bu kapsamda Warner Bros. için çeşitli film ve franchise'ları geliştirip yapımcılığında rol alırken başrolleri de üstlenecek.

John Wick Evreninde Geçen Ballerina’nın Vizyonu Ertelendi John Wick Evreninde Geçen Ballerina’nın Vizyonu Ertelendi

Tenet sonrası Warner Bros.'la yolları ayıran Christopher Nolan, gişelerde fırtına gibi esen Oppenheimer filmi için Universal'la anlaşmıştı. Warner Bros. stüdyosu da başarılı yönetmenin eksikliğini giderebilmek için arayışlarını sürdürüyordu. Tom Cruise ile bu eksiği doldurmuşlar gibi gözüküyor.

Tom Cruise Diğer Stüdyolara Kapıyı Kapadı mı?

Tom Cruise’un Warner Bros. İle yaptığı anlaşma stratejik bir tarafı kapsadığı için Cruise daha önceden olduğu gibi Paramount ve Universal gibi stüdyolara da filmler yapmayı sürdürecek. Dolayısıyla ünlü oyuncunun stüdyoyla olan anlaşması ‘’özel’’ (exclusive) yapımları kapsıyor.

Top Gun Maverick ile geçen senenin en yüksek gişe hasılatlarından birine sahip olan Tom Cruise’un son oynadığı film, Görevimiz Tehlike: Ölümcül Hesaplaşma da (Mission Impossible: Dead Reckoning Part One) gişede fena bir sonuç elde etmemişti.

Kaynak: Furkan Erkan