Macaristan'ın Szeged şehrinde yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Trabzonspor'da, yeni transferlerden John Lundstram iddalı açıklamalarda bulundu. İngiliz ön libero, "Katkı sağlayamayacağımı düşünsem buraya gelmezdim" dedi.

Yeni transfer John Lundstram, düzenlenen basın toplantısında iddialı açıklamalar yaptı. 

Takıma katkı sağlamak için elinden geleni yapacağını vurgulayan Lundstram, "Hocamız eğer benim kadroya katkıda bulunamayacağımı düşünseydi ben burada olmazdım. Ben de eğer takıma katkı sağlayamayacağımı düşünsem buraya gelmezdim. Ben koşularımla ve mücadelemle takıma katkıda bulunacağım. Gol sayısı olarak belki o kadar katkım olamaz ama mücadelemle katkıda bulunacağım. Takıma katacağım sertlik ve takım arkadaşlarıma vereceğim önemli paslarla takımıma en önemli katkıyı vermeye çalışacağım" diye konuştu. 

Yeni TFF Yönetiminden İlk İcraat: Yabancı Kuralı Değişti Yeni TFF Yönetiminden İlk İcraat: Yabancı Kuralı Değişti

İngiliz futbolcu Trabzon insanının kendisine çok sıcak davrandığını da dile getirerek, "Şehirde herkes bizi çok sıcak karşıladı. Buradaki gördüğümüz bütün insanlar çok kibardı. Bizi burada mutlu etmek istediklerini gördüm. Biz de insanlara bunun karşılığını vermek istiyoruz" şeklinde konuştu.

John Lundstram, 6 ve 8 numara pozisyonlarında oynayabildiğini kaydederek, "6 numara pozisyonu benim tercih ettiğim pozisyon fakat 8 numara pozisyonunda da oynadım. Hocamız beni nerede düşünüyorsa o pozisyonlarda aynı katkıyı vermeye çalışacağım. Lig farklılıklarına gelince Süper Lig'de daha maça çıkmadım fakat İngiltere Ligi teknik olarak Süper Lig'den ileri bir seviyede olduğunu düşünüyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: DHA