Kayseri'de 7 yaşındaki çocuğa taciz iddialarının ardından birçok şehrimizde sığınmacı karşıtı olaylar çıktı.

İstanbul’da Ulaşıma Zam! İşte Yeni Fiyatlar İstanbul’da Ulaşıma Zam! İşte Yeni Fiyatlar

Suriye'nin kuzeyinde de Türkiye'nin kontrolü altındaki bölgelerde Türkiye karşıtı protestolar meydana geldi. Olaylara müdahale eden Milli İstihbarat Teşkilatı, emniyet ve jandarma tarafından suça karışanlar kıskıvrak yakalandı.  

Güvenlik kaynakları üzerinden ulaşılan bilgilere göre; yaşanan olaylarda Türk bayrağına yönelik provokasyonda bulunan hadsizler de yakalandı.

Türk Bayrağına Saldırı 2Yürütülen çalışmalar neticesinde, Suriye'nin El-Bab kentinde Türk bayrağına yönelik provokasyonda yer alan 2007 doğumlu bir kişi yakalandı. Jandarma tarafından alınan ifadesinde suçunu itiraf eden şüpheli şahıs, kendisini azmettiren akrabasının ismini de verdi. Azmettiricinin de yakalanması için harekete geçildi.

Türk bayrağına saldıran şüpheli ifadesinde çok pişman olduğunu belirterek, "Öncelikle Türk halkından ve Türkiye Cumhuriyeti devletinden özür diliyoruz. Ben ve kardeşim Kayseri'de yaşanan olaylardan dolayı etkilenerek bu yanlışı yaptık. Maksadımız Türk halkını kötülemek değildi. Bizim Türk halkı ile hem dini hem de ırki bağlarımız var. Türk hükümetine teşekkür ediyoruz. Kayseri'deki saldırıya uğrayan mültecileri koruduğu için. Bizimle SGH (Suriye Geçici Hükümeti) dahil birçok kurum iletişime geçerek hatalı olduğumuzu söyledi. Çünkü Türkiye halkı milyonlarca Suriyeli mülteciye ev sahipliği yapıyor. Türk ordusu bizim hep yanımızda oldu" ifadelerini kullandı.

Türk halkından özür dileyen şüpheli, Türk bayrağını öptü.

Kaynak: DHA