Ülker Bisküvi, yurtdışına 7 yıl vadeli 550 milyon ABD doları değerinde tahvil ihraç etti.

20 ülkeden 100’den fazla uluslararası yatırımcı katıldığı tahvil ihracında, J.P.Morgan Securities plc, Merrill Lynch International, Emirates NBD Bank PJSC, HSBC Bank plc ve Rabo Securities yetkilendirildi.

Bakan Işıkhan, SGK Borcu En Yüksek 5 Belediyeyi Açıkladı Bakan Işıkhan, SGK Borcu En Yüksek 5 Belediyeyi Açıkladı

Ülker Bisküvi, elde ettiği finansman kaynağını mevcut Eurobond finansmanının refinanse edilmesinde kullanmayı planladığını bildirdi.

Tahvil işleminin kapanışının ilgili nihai sözleşmelerin imzalanması ve Sermaye Piyasası Kurulu'na yapılan tertip ihraç belgesi başvurusunun onaylanmasını müteakiben, 8 Temmuz tarihinde sonuçlanması bekleniyor.

Gerçekleştirilen tahvil ihracına ilişkin değerlendirmede bulunan Ülker Bisküvi CEO’su Mete Buyurgan, “Ülker Bisküvi’nin ve Türkiye’de 2024 yılının ilk sürdürülebilirlik bağlantılı tahvil ihracını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Müşterilerimize, tüketicilerimize, paydaşlarımıza ve ülkemize katma değer sağlamaya devam ediyoruz” dedi.

Mete Buyurgan, tahvil ihracının büyük bir ilgiyle karşılandığını belirterek,“Tahvil ihracımız, başarılı bir şekilde yürüttüğümüz finansal stratejimizin ve yatırımcılarla olan güçlü bağımızın bir sonucudur. Ülkemize ve şirketimizin sağlam finansal yapısına güvenen uluslararası yatırımcılara teşekkür ederiz” açıklamasını yaptı.

Yatırımlarına hız kesmeden devam ettiklerini belirten Buyurgan,“Üretim gücümüzle 2024’ün geri kalan aylarında da güçlü performansımızı devam ettirerek ülkemize, ekonomiye, çalışanlarımıza, tüketicilerimize ve tüm paydaşlarımıza katkı sağlamayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA