Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), bir süredir Ulus semtinde yürüttüğü Hükümet ve Anafartalar Caddeleri ile Susam ve Çam Sokağını kapsayan çevre düzenleme projesini tamamladı.

İnşaat Sektörü ATO’daki Panelde Sorunlarını Konuştu İnşaat Sektörü ATO’daki Panelde Sorunlarını Konuştu

ABB Kültür ve Tabiat Daire Başkanlığı’nın gerçekleştirdiği yenileme çalışmaları, Anafartalar Caddesi ile Hükümet Caddesi kesişiminden başlayarak eski Ankara Valiliği Binası ve Hacı Bayram - ı Veli Camii’ne kadar uzandı.

Proje kapsamında; kaldırım taşları, kent mobilyaları, aydınlatmalar ve bitki peyzajları yenilenirken bölgeyi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin bilgilenmesi açısından İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanan bilgilendirme panoları da alana yerleştirildi.

Yenileme çalışmaları hakkında bilgi veren Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanı Bekir Ödemiş, “Hacı Bayram girişindeki Hükümet Caddesi düzenlemesini gerçekleştirdik. Burası hepimizin bildiği üzerine çok kötüydü. Gelen vatandaşlarımızın oturup dinlenebilecekleri düzgün alanlar yoktu. Sit alanı olduğu için projemizi öncelikle Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Bölge Kuruluna onaylattık. Onaya müteakiben de ihale çalışmasını geçtiğimiz yıl tamamladık. Bu sene de tüm uygulama işlemlerini bitirmiş bulunuyoruz. Böylece Ankara’nın en önemli kültür turizmi bölgelerinden birisi olan Hacı Bayram girişindeki Hükümet Caddesi’ni düzenlemiş olduk” açıklamalarını yaptı.

Kaynak: Bülten