VJ Bülent olarak tanınan ve hafızalara kazınan Bülent Çarıkçı, Gel Konuşalım programının yorumcusu, şarkıcı Demet Akalın ile Besteci Ersay Üner'cinin beste sayısı yüzünden polemiğe girdi. 

OnurAkayMedya’dan gazeteci Erkan Özbey’e konuşan Bülent Çarıkçı nam-ı diğer VJ Bülent, yaptığı bir yorum yüzünden Demet Akalın tarafından birden bire saldırıya maruz kaldığını iddia etti ve Akalın'ı televizyonun gücünü elinde tutmakla itham etti.

Modanın Kalbi Met Gala 2024’te Attı Modanın Kalbi Met Gala 2024’te Attı

Yaşananları anlatan VJ Bülent, " (televizyonda) Dolmuş şoförü edasıyla üslup kullanarak 'Salça olma, unutuldun, hadi hadi ilerleyelim' gibi laflar etti. Dedim, bu nasıl bir üslup! Sadece 'Gel Konuşalım' sayfasına yorum yaptım. Yorumum, 'Beste fabrikatörü Ersay Üner’in 400 bestesine nasıl şaşırırsınız, bu adam pimapenci değil, merdivenci değil, pazarcı değil; adam beste fabrikatörü. Demet ve Jess, 'Aaa 400 bestesi mi var? Gerçekten mi? İnanamıyorum' gibi laflar etmişlerdi. Ben üslubumca yorum yazdım: Sen, ey Demet Akalın! Nasıl şaşırırsın, onlarca şarkını yaptı" yorumunda bulundu.

VJ Bülent, Demet ile yaşanan polemiğin ardından tanımadığı kişilerin kendisine destek olduğunu da belirterek, "Ben kimseye kötü düşünmem. Evinde ekşi mayalı ekmek yapan, kazlarımla evcil hayvanlarımla kendi dünyamda yaşayan artık EYT'den emekli olmuş bir insanım.  EYT’linin Fendi Demet’i yendi. O kadar haber çıktı, kimseleri tanımam hepsi destek oldu, çığ gibi büyüyerek dimdik yanımda durdular. Para versem bu kadar haberim çıkmaz. İnsanlar ikiye ayrıldı halkın iradesine o kadar inanıyorum ki. Gerçekleri görüyorlar. Beni onların desteği mutlu etti" açıklamasını yaptı.

Demet Akalın’ı yıllarca sevgi cümleleri ile anons ettiğine dikkat çeken VJ Bülent son olarak, "Karşımda köprüleri yıkmış bir insan duruyor. Hak etmiyormuş. Yazık! Çok yazık. Neyse, demek ki beni sevmiyormuş. Ben de onu sevmiyorum. Kalp kalbe karşı derler. Türkiye değişiyor dünya değişiyor, İnsanların, müzik tarzı değişiyor. Ne kadar geriye düştüğünün bilmem farkında mı? Tatile götürdüğü, görüştüğü onlarca sözde fenomen ünlü isim var ve hepsiyle kavgalı. Sanırım ben dahil geçindiği hiç kimse yok" ifadeleriyle Akalın'a olan kırgınlığını dile getirdi.

Kaynak: Haber Merkezi