Zombi dizilerinin efsanesi The Walking Dead / Yürüyen Ölüler 11 sezonun ardından Kasım 2022’de veda etmesine rağmen, yapımcılar mini dizilerle seriye devam ediyor.

İlk olarak 7 bölümlük Yürüyen Ölüler: Ölü Şehir’de ana dizinin kahramanlarından Maggie ve Negan’ın maceralarını yayımlayan yapımcılar, daha sonra 12 bölümlük Yürüyen Ölüler: Daryl Dixon’ı gösterime sokmuşlardı.

The Walking Dead’in yapımcıları, şimdi de dizinin en önemli karakterlerinden şerif Rick Grimes’in 9’uncu sezonda birden ayrılmasından sonra başından geçenleri anlatan 6 bölümlük diziyi bu akşam (25 Şubat) yayımlamaya hazırlanıyorlar. 

Efsane Zombi dizisinde Andrew Lincoln'ün canlandırdığı eski şerif Rick Grimes, dokuzuncu sezonun sonunda oyuncunun isteği üzerine diziden çıkarıldığında herkes şaşkına dönmüştü. 

Dizi iki sezon daha devam etti; ancak ana karakterini kaybedince ruhunu da kaybetmiş oldu ve yapımcılar 11 sezonun sonunda Kasım 2022’de diziyi bitirme kararı aldı.


       
Şerif Rick’in ayrıldığı sezon öldürülmemesi ve dizinin final bölümünün sonunda küçük de olsa ekranlara dönmesi, The Walking Dead severlere umut ışığı vermişti. Sonunda planlı bir dizi filmle, şerif Rick geri dönüyor. 

Şerifin ani ayrılışından sonra başına gelenleri anlatan altı bölümlük Yürüyen Ölüler: Yaşayanlar / The Walking Dead: The Ones Who Live,  bu akşam ABD'de dizinin yayın haklarının sahibi AMC ve AMC+ kanallarında gösterime girecek. 

Gaddar’ın 13. Bölümünden Aksiyon Dolu Fragman! Gaddar’ın 13. Bölümünden Aksiyon Dolu Fragman!

6 bölümlük dizide Rick ile beraber, dizinin 10. sezonunda ayrılan Danai Gurira'nın canlandırdığı kılıç ustası eşi Michonne de ekranlara dönecek. 

Dizinin tanıtım bülteninde ise “Rick ve Michonne arasındaki aşk hikayesi. Sürekli değişen bir dünyada kendilerini yaşayanlara karşı bir savaşın içinde mi bulacaklar yoksa kendilerinin de The Walking Dead olduklarını mı keşfedecekler?” ifadeleri yer aldı.

Muhabir: Ersan Akbaş