Ankara Güncel Elektrik Kesintileri – 23 Şubat 2024 Ankara Güncel Elektrik Kesintileri – 23 Şubat 2024

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin (ANKESOB) düzenlediği istişare toplantısında Mamak metrosu (Dikimevi-Natoyolu hattı) ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yavaş, toplantıda yaptığı konuşmada Mamak metrosunun temelini mart ayına kadar atacaklarını belirtti.

Başkan Yavaş, diğer metro projelerinin ihale süreçlerine de değinerek, "Seçilir seçilmez metroları yapmak için başvurduk, bize verdikleri sadece Mamak metrosu oldu. Allah nasip ederse mart ayı gelmeden temelini atacağız" dedi. Ayrıca, esnafın sorunlarına çözüm bulmak amacıyla gerçekleştirilen toplantıda esnafın taleplerine de değinildi.

Ankara Kitap ve Kırtasiyeciler Esnaf Odası Başkanı Müslüm Küçükarzuman, Türkiye'deki ekonomik zorluklar nedeniyle esnafın zor günler yaşadığını ifade ederek, "Esnaf Daire Başkanlığı" kurulması önerisinde bulundu. Başkan Yavaş ise bu öneriye, "Ankara Kent Konseyi’ne dahil olarak sorun ve taleplerinizi anında gündeme getirebilirsiniz. Hemen bugün bile dahil olabilirsiniz" şeklinde yanıt verdi.

HABER MERKEZİ

Editör: Salih Demirelli