Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesinde hindi yetiştiriciliği yapan Muzaffer Çetin, yılbaşı öncesi 3 bin hindiyi kilosu 350 liradan sattığını açıkladı. Çetin, geçen sene hindinin kilosunun 100 lira olduğunu da hatırlattı.  

Hayrabolu'da 16 yıldır hindi yetiştiriciliği yapan Muzaffer Çetin, yılbaşı sofralarının vazgeçilmezi hindilere, bu yıl da büyük ilgi olduğunu söyledi.

Çetin, geçen sene kilosu 100 lira olan hindiyi bu yıl 350 liraya sattığını belirterek, "Bu yıl satışlarımız çok güzel, 4 bin 500 adet vardı; 3 bini satıldı. Diğerlerinin de siparişi tamamıyla bitti diyebiliriz. Kilosu 350 lira. Bir hindi ortalama olarak 8 ile 13 kilo arasında değişiyor” dedi.

Hindi yetiştiricisi Çetin, özelikle İstanbul, Bursa, İzmir, Çanakkale ve Ankara’nın birçok yerinden talep olduğunu kaydetti.

Hindi alacaklara tavsiyelerde de bulunan Muzaffer Çetin, iyi hindinin, kanadının altındaki sarılığa bakılarak anlaşılacağını belirtti.

Adana'da Eşi Gelince İntihar Etmekten Vazgeçti! Adana'da Eşi Gelince İntihar Etmekten Vazgeçti!

Çetin, "Hindi almak isteyen önce kanadını çevirip, altına bakacak. Hindinin kanat altını çevireceksin, sarı yağ bağlamış olması ve sapsarı olması gerekir. Kanat altı sarı olması, lezzetli olduğunu kanıtlar. Bu tam olmuş hindidir. Sarı değilse hiçbir lezzeti yoktur" bilgisini paylaştı.

DHA

Editör: Ersan Akbaş