Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Ankara, İstanbul ve İzmir'de, 12 ay boyunca çalışan annelere 325 avro (11 bin 339 TL) destek sağlanacağını duyurdu.

Sosyal medya hesabından bilgilendirmede bulunan Bakan Işıkhan, kadınları çalışma hayatının her aşamasında destekleyeceklerini vurguladı. SGK ile; çocuk bakma zorunluluğu nedeniyle istihdamdan uzaklaşmanın önüne geçmek için anneleri desteklediklerini ve kayıtlı istihdamda kalmalarını sağladıklarını aktaran Işıkhan, "Projemizin ikinci dönemine başvurular bugün itibarıyla başlıyor. Proje kapsamında; Ankara, İstanbul ve İzmir'de, 12 ay boyunca çalışan annelere 325 avro (11.339 TL) destek sağlanacak. Eğitimli ve sigortalı çocuk bakıcılığının teşvikini de sağlamayı hedeflediğimiz projeden toplam 7 bin kadın faydalanacak” ifadelerini kullandı.

Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi II (EDU-CARE II) kapsamında, başvurular; “https://uyg.sgk.gov.tr/AvrupaBirligiveDisIliskilerProjePortali/EducareBasvuru/home.xhtml?faces-redirect=true” linki aracılığıyla e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi Haziranda Yüzde 60 Arttı Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi Haziranda Yüzde 60 Arttı

Kaynak: DHA