Adana'da her yılbaşı olduğu gibi bu yıl da 'Bir sene ileri' geleneğini sürdüren vatandaşlar, ev ve iş yerlerine 'Hoş geldin 2025' süslemeleri yaptı.

Kentin merkezindeki dev yılbaşı ağacının altındaki 2024 yazısı foto montajla 2025 ile değiştirilip bazı bazı sosyal medya sayfalarında paylaşıldı. 

Yurt içi ve yurt dışından kişilerin de ilgi gösterdiği paylaşım gerçek sanıldı ve gündem oldu.

İş yerinin camını 'Hoş geldin 2025' yazısıyla süsleyen erkek kuaförü Burak Karakaya, 2018 yılından bu yana geleneği sürdürdüğünü ifade etti.

Sancaktepe'de Liseli Kavgası Ölümle Sonuçlandı Sancaktepe'de Liseli Kavgası Ölümle Sonuçlandı

Karakaya, “Biz Adanalılar olarak her zaman yeni yıla 1 yıl önceden gireriz. Bu hep ritüeldir bizim için. Seneye de 2026 yazacağız. Görenler şaşırıyor, hatta yanlış yazdığımızı düşünüp silip, düzeltmek isteyenler oluyor” diye konuştu.

Dev yılbaşı ağacının altındaki yazıya yapılan fotomontajı değerlendiren Huriye Güzel ise “Biliyorsunuz ülkece bir şeyleri sündürüp, uzatmayı çok seviyoruz. Bu şaka da yıllardır böyle devam ediyor. Diğer şehirlerde yaşayan arkadaşlarım soruyorlar, ‘Gerçekten Adana’nın göbeğinde belediye 2025’i mi kutluyor’ diyorlar. Gerçeği anlattığımda ise ‘Adana olunca hiçbir şeye şaşırmıyoruz’ deyip gülüyorlar. Ama öyle bir şey yok. Ben bile bu süslemeler yapılırken ‘Acaba gerçekten 2025 yazısı mı koydular’ diye kendimden şüphe ettim” değerlendirmesinde bulundu.

DHA

Editör: Yağmur Temiz