Ankara’da gelinlik denemek ücretli oluyor.

Gelinlikçi esnafı ile bir araya gelen Ankara Terziler ve Konfeksiyoncular Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muhittin Köksal, yakında “Gelinlik Deneme Ücret Tarifesinin” iş yerlerinde uygulanacağını açıkladı.

Gelinlikçi esnafı, Oda Başkanı Muhittin Köksal ile bir araya gelerek sorunlarını konuştu.  

Ziyarette konuşan Oda üyesi bir gelinlikçi esnafı en büyük problemlerinin gelinlik bakmaya gelen müşterilerin gelinlik denemelerinde yaşadıklarını belirterek, “Gelinlik bakmaya gelen müşteri gelinliği yaklaşık yarım saat 45 dakika gibi bir zaman diliminde giyiyor ve deniyor. Fotoğraflarını çektiriyor, ondan sonra almadan gidiyor. Fotoğraflarını çektiği gelinliği gidip bir başka yerde aynı modelde diktiriyor. Bizim de hem emeğimiz, hem de ürünümüzün kopyası gidiyor. Dolayısıyla zarara uğruyoruz. Bizi mağdur eden bu sorunu bir türlü çözemedik" dedi.

Oda Başkanı Muhittin Köksal da fiyatlar yüzünden gelinliğin denendikten sonra alınmadan gidilmesinin gerçekten esnaf için hem vakit hem de ekonomik kayıp olduğuna dikkat çekti.  

Ankaralılar Bayramda Mesire Alanlarına Hücum Etti Ankaralılar Bayramda Mesire Alanlarına Hücum Etti

Köksal, “Bu sorunu ancak bir tarife ile, marka firmaların yaptığı gibi bir 'gelinlik denemesi/randevu ücreti' ile çözebiliriz. Nasıl avukatın, zamanı harcandıkça ücretlendiriliyorsa, bizde de bir ücret tarifesi ile esnafımızın kaybını giderebiliriz” önerisinde bulundu.

Oda olarak gelinlikçi esnafı için özel bir tarife hazırlayabileceklerini belirten Köksal, “Tarifeyi işyerlerinize göndereceğiz. Bunun çalışmasını yapacağız" bilgisini verdi.

Kaynak: Bülten