Milli Eğitim Vakfı Gökkuşağı Özel Eğitim Okulu'ndaki özel gereksinimli çocuklar, İsrail'in Gazze'ye saldırılarına dikkat çekmek amacıyla Filistin bayrağı renkleri taşıyan balonları havaya bıraktı. Söz konusu etkinliği izleyen AK Parti Ankara Milletvekili Zehranur Aydemir, yaptığı açıklamada, karne gününün çocuklar için ayrı bir heyecan ve anlam ifade ettiğini söyledi.

Yaşanan zulüm sebebiyle Gazze'deki çocukların eğitim hakkından da mahrum kaldığını söyleyen Aydemir, şunları aktardı:

"Çocuklar burada 'Karnelerimiz Gazze'deki kardeşlerimize armağan olsun.' diyerek bir balon etkinliği yaptı. Bu, herbirimizin farkındalığı için çok kıymetli. Onlar büyüdükleri zaman daha da çok çalışacaklar, daha da azimli olacaklar ve inşallah öyle yerlere gelecekler ki, yarın Gazze'deki o acının dinmesine buradaki kardeşlerimiz vesile olacak. Dünyayı çocuklar kurtaracak."

Ankara'da Aile İçi Şiddet: Ağabey, Kardeşini ve Dayısını Vurdu Ankara'da Aile İçi Şiddet: Ağabey, Kardeşini ve Dayısını Vurdu

Okul Müdürü Arif Muzaffer Kul ise Gazze'de 16 bini çocuk olmak üzere yaklaşık 40 bin kişinin hayatını kaybettiğini anımsatarak, "Buna dikkati çekmek için karnelerimizin bağlandığı 200 balonu, Gazzeli çocuklarımız için gökyüzüne bırakmış olduk" dedi. 

İşte duygulandıran o görüntüler: 

Türkiye ve Filistin Bayrakları Açtılar

Çankaya Timur Ortaokulu'nda da öğrenciler, Gazzeli akranlarını unutmadı.

Eğitim öğretim yılının son gününde Türkiye ve Filistin bayrakları açan öğrenciler, daha sonra Filistin bayrağını temsil eden kırmızı, beyaz, yeşil ve siyah balonları havaya bıraktı.

Ankara’dan son dakika haberleri için bizi takip edin!

Kaynak: AA