Ankara’nın Çankaya ilçesinde, önceki gün elinde oyuncak tüfekle girdiği tekel bayisinde iş yeri sahibini tehdit edip sigara alan ve görüntüleri güvenlik kamerasına yansıyan şüpheli Y.E.I. polis tarafından yakalandıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Çankaya ilçesi Mutlukent Mahallesi'nde önceki gün saat 15.30 sıralarında meydana gelen olayda şüpheli Y.E.I., elinde oyuncak tüfekle tekel bayisine girerek, sigara istedi.

Sigarayı alan şüpheli, tüfeği iş yeri sahibine doğrultup tehditte bulunduktan sonra tekel bayiden hızla uzaklaştı.

İş yeri sahibinin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Polisleri gören Y.E.I., bu kez elindeki tüfeği polislere doğrultarak 'Hadi beni vurun' tepkisini gösterdi. Tüfeğin görünüş itibarıyla gerçek olmadığını değerlendiren polis ekipleri şüpheliyi bu sırada sürekli ikna etmeye çalıştı.

İkna çalışmaları devam ederken de bir anlık dalgınlıkla silahı bırakan Y.E.I.'yı polisler kıskıvrak yakalayıp gözaltına aldı. Yapılan incelemede ise polisin tahmin ettiği gibi tüfeğin gerçek olmadığı belirlendi.

Ankara'da Haftanın Konserleri (22-28 Temmuz) Ankara'da Haftanın Konserleri (22-28 Temmuz)

Şüpheli Y.E.I. hakkında Nitelikli Yağma Suçundan işlem başlatıldı. Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ankara’dan son dakika haberleri için bizi takip edin!

Kaynak: DHA