Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 55 yaş ve üzeri vatandaşların yaşam kalitelerinin artırılması ve sosyal açıdan desteklenmesine katkı sağlamak amacıyla Batıkent, Demetevler ve Öveçlerde açılan emekli lokalleri ve etkinlik merkezleri vatandaşlarca ilgi görüyor.

Efsane Türk Müziği Korosu'ndan Ankara'da Bahar Konseri Efsane Türk Müziği Korosu'ndan Ankara'da Bahar Konseri

Ankara’da;  ‘Batıkent Emekliler Etkinlik Merkezi ve Emekli Meclisi’, ‘Batıkent Emekliler Lokali’, ‘Demetevler Emekliler Lokali’ ve ‘Öveçler Emekliler Etkinlik Merkezi’ emekliler için hizmet veriyor.

Yeni açılan emekli lokallerinden hizmet almaya başlayan vatandaşlardan Celal Dedebaş, “Burası da bizler için bir buluşma, sosyalleşme yeri oluyor. Arkadaşlığımız çok güzel, teşekkür ediyoruz” derken, Mehmet Kökten ise “Emekli öğretmenim. Belli yaştaki insanların bir araya gelerek kaynaşmaları, daha güzel zaman geçirmeleri için böyle yerlerin artırılmasını istiyoruz. Bu tür etkinlikler bizim gibi belli yaşlardaki insanlar için çok önemli” diye konuştu.

Menşure Caner de lokallerde çok güzel etkinlikler olduğuna vurgu yaparak “Yaşlıları hatırladığı için Büyükşehir Belediyemize çok çok teşekkürler. Çok güzel etkinlikler oluyor. Seve seve, isteye isteye geliyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Kaynak: Bülten