Anneler Günü’ne sayılı günler kala E - ticarette hareketlilik arttı. Anneler Günü,  E - ticarete 50 milyar TL’lik ek katkı sağlayacak.

Meclis’te Tasarruf Uygulamalarına İlişkin Yeni Adımlar Meclis’te Tasarruf Uygulamalarına İlişkin Yeni Adımlar

IdeaSoft CEO’su ve TOBB E - ticaret Meclis Üyesi Seyhun Özkara, yaklaşan Anneler Günü’nün e - ticaret hacmine yaklaşık 50 milyar TL’lik katkı sağlayacağını vurguladı.

Ortalama sepet tutarının bu dönemde 2 bin 500 TL’ye ulaşmasını beklediklerini açıklayan Özkara, Anneler Günü için öne çıkan sektörlerin ise küçük ev aletleri, cep telefonu, tablet, kozmetik, giyim, ayakkabı, çanta ve mücevherat olduğuna dikkat çekti.

Anneler Günü’nün her yıl e - ticareti hareketlendiren önemli ve özel günlerden biri olduğunu vurgulayan Özkara, “12 Mayıs Anneler günü yılın diğer kampanya dönemlerinde olduğu gibi e - ticaret sektörü için hareketli geçen dönemlerden bir tanesi. Bu yıl da geçtiğimiz yıllara benzer şekilde küçük ev aletleri, cep telefonu, tablet gibi teknoloji ürünleri, kozmetik, giyim, ayakkabı, çanta ve mücevherat ürünleri öne çıkıyor. Ayrıca on - line çiçek siparişlerinde de bir artış gözlemliyoruz. Anneler günü için yapılan alışverişlerin toplam e - ticaret hacmine yaklaşık 50 milyar TL’lik ek bir katkı yapmasını bekliyoruz” açıklamasını yaptı.

Sepet tutarları hakkında da bilgiler veren Özkara, “Ortalama sepet tutarının ise artan ürün fiyatlarını da göz önüne aldığımızda yaklaşık 2 bin 500 TL’ye ulaşmasını bekliyoruz. Anneler Günü gibi özel günler, KOBİ’ler için hem satışları artırmak hem de müşterilerine en iyi alışveriş deneyimini sunmak açısından büyük fırsatlar sunuyor” değerlendirmesini yaptı.

Kaynak: Bülten