Tozkoparan Yüzme Havuzu'nda yapılan Bireysel Paletli Yüzme Şampiyonası’na Bakırköy Ata Spor Kulübü sporcuları damga vurdu. Türk sporuna son 2 yılda 19 dünya şampiyonluğu ve 2 dünya rekoru kazandıran Bakırköy Ata Spor Kulübü, 23 -26 Şubat’ta Fransa’nın Aixen şehrinde yapılacak olan Paletli Yüzme Kulüpler Arası Dünya Şampiyonası'na 40 kişilik kafileyle katılacak.

İsmail Kartal: Bu Akşam Kazanmasını Bildik İsmail Kartal: Bu Akşam Kazanmasını Bildik

Su sporlarından sorumlu kulüp başkan yardımcısı Tuğba Sezen bu müsabakaya uzun süredir hazırlandıklarını ve çok geniş kapsamlı katılım sağlayacaklarını söyledi. Tuğba Sezen hem gençlerde hem büyüklerde şampiyonluk için yüzeceklerini, bu konuda çok iddialı olduklarını ifade etti .Kulüp baş antrenörü ve aynı zamanda milli takımlar baş antrenörü olan Canberk Babaoğlu da; 

“Biz eskiden dünyanın diğer takımlarını takip ederken artık geldiğimiz noktada o ülkeler bizi takip ediyor. Bu gururu ülkemize yaşattığımız için elbette ki çok mutluyuz. Tüm sporcularımıza teşekkür ediyoruz. Biz bu hafta Fransa’ya gidiyoruz ancak Mart ayının ilk haftasında da Fransa paletli yüzme milli takımı Bakırköy Ata Spor Kulübü’yle antrenman yapabilmek için Bakırköy’e kampa geliyor. Atatürk’ün ismiyle kurulmuş bu kulübe de bunun çok yakışacağını elbette ki biliyoruz. Büyük bir heyecanla günde yaklaşık olarak 15 kilometre yüzerek bu şampiyonaya hazırlanan sporcularıma inancım tamdır. Hepsine başarılar diliyorum” dedi.

Kaynak: DHA