Bakan Fidan’dan Gazze Açıklaması Bakan Fidan’dan Gazze Açıklaması

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü vesilesiyle yayımladığı mesajında, Cumhuriyet'i geleceğe taşımanın, kalkındırmanın ve sürekli kılmanın önemli vazifeler olduğunu belirtti. Güler, bakanlık olarak her türlü tehdit ve tehlikeyi bertaraf etmek adına mücadele ettiklerini vurguladı.

Mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü sonsuzluğa uğurlanışının 85. yılında saygı, şükran ve özlemle andıklarını ifade eden Güler, Atatürk'ün liderliğindeki Milli Mücadele'nin zaferle sonuçlanarak Türk milletine istiklal ve hürriyet getirdiğini hatırlattı. Atatürk'ün büyük bir komutan ve askeri deha olduğunu vurgulayan Güler, şanlı tarihimizin altın sayfalarında bu zaferin özel bir yer bulduğunu belirtti.

Güler, Türk milletinin lideri Atatürk'ün bıraktığı en büyük mirasın, Türkiye Cumhuriyeti olduğunu ifade ederek, Cumhuriyet'i güvenle taşımanın, kalkındırmanın ve sürekli kılmanın önemine değindi. Milli Savunma Bakanlığı olarak ülkemize yönelik tehditlere karşı gece gündüz demeden mücadele ettiklerini vurgulayan Güler, Atatürk'ün hayalleri ve hedefleri doğrultusunda çalıştıklarını ifade etti. Güler, bugünkü büyük ve güçlü Türkiye'nin temellerini atan Atatürk'ün vizyonunun, bakanlık faaliyetlerini motive ettiğini belirtti.

AA