NECMETTİN KURUCU

Dünya Uzman Çavuşlar Günü nedeniyle Uzmanlar Federasyonu (UZFED), Sincan ilçesinde program düzenledi. Programa Sincan Belediye Murat Ercan, MHP İlçe Başkanı Oğuz Nihat Alkan ve vatandaşlar katılım gösterdi. Düzenlenen programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi ve şiir okundu.

Açılış konuşmasını Uzmanlar Federasyonu Başkanı Ali Tilkici yaparken OYAD Başkanı Ömer Öztürk ve Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan ise sırayla konuşmalarını gerçekleştirdi.

Başkentte Sporun Devleri Buluştu! Başkentte Sporun Devleri Buluştu!

Uzmanlar Federasyonu Başkanı Ali Tilkici açılış konuşmasına Türk milletinin aziz evlatları uzman çavuşları şu sözler ile selamlayarak başladı:

“Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en fazla şehit ve gazi veren kahramanlar camiasının otağı camiasının 12 Kasım Uzman Çavuşlar Günü programına hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Programımızı canlı yayınla izleyen Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ayrılmaz parçası, bel kemiği, dağların aslanları, asil milletimizin aziz evlatları uzman çavuşlara gönülden selamlarımızı gönderiyor, 12 Kasım Uzman Çavuşlar Günü’nü kutluyorum, görevlerinde başarılar diliyorum.”

“Devletimizin En Büyük Gücü ve Gururu”

Vatan için can veren kahramanların haklarında çıkan karalamalar ile ilgili konuşan  Tilkici “TSK, jandarmalarımız ve güvenlik güçlerimiz devletimizin en büyük gücü ve gururudur. Son zamanlarda göz bebeğimiz silahlı kuvvetlerimize, jandarmalarımıza yapılan iftiralar her kim tarafından yapılıyor ise bunlar vatana ihanet ile eş değer anlamına gelmektedir. Türk milletinin yüreğinde yer bulmuş kahramanlarımıza atılan bu iftiraların tam karşısında ve yiğitlerimizin daima yanı başındayız. Bilinsin ki silahlı kuvvetlerimiz söz konusu olunca dolaylı yoldan dahi ama, fakat, lakin diyerek devletimizi zayıflatmak silahlı kuvvetlerin moral ve motivasyonunu bozacak her cümle her kişi karşısında aziz Türk milletini ve bizleri bulacaktır.” dedi.

İsteğimiz 200 Bin Kahramanın Kadroya Kavuşması

Uzmanlar Federasyonu Başkanı Ali Tilkici, sözleşme ile görev yapan uzman çavuşlar için isteklerini şöyle dile getirdi:

“Şu anda silahlı kuvvetlerde görev yapan 200 bin uzman çavuş var. Bu uzman çavuşlar sözleşme ile görev yapıyorlar. Devletimizden isteğimiz 200 bin kahramanın mesleki endişe olmadan, kadroya kavuşturulmaları. Diğer sözleşmeli memurlar kadroya alındı. Vatan için canını veren kahramanların da bir an önce kadroya kavuşacaklarını umuyoruz. Görevde olan ve emekli olan uzman çavuşlarımızın bazı sorunları var bunların çözülmesini bekliyoruz.”

Konuşmasına başlamadan önce OYAD hakkında kısa bir bilgi  veren OYAD Başkanı Ömer  Öztürk, şunları belirtti:

“Ordu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Türk Silahlı Kuvvetleri,  Jandarma  Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan emekli olmuş  bütün rütbe  ve statüleri bünyesinde  toplayarak OYAK' ın gerçek sahipleri olan ama hiç dikkate alınmayan üyelerinin hak ve menfaatlerini korumak üzere kurulmuş bir dernek olması yanında   üyelerinin arasında bulunan her statü ve rütbenin ekonomik, sosyal ve idari haklarının alınması noktasında haklı mücadelelerinin yanında olarak çalışmaları yürütmekteyiz. Bu çerçevede üyelerimiz arasında bulunan kahraman uzman çavuşlarımızın, bu önemli gününde yönetim kurulumuz ve üyelerimizle birlikte aranızda bulunmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyorum.”

“Bu Kahramanlar Mağdur ve Mahcuptur”

Öztürk,“Bir gül  bahçesine gidercesine ölüme giden bu kahramanlar ne yazık ki sahipsiz bırakılmıştır. Savaşta hilali çiğnetmiyorlar düşmana ama barışta açlığa ve  yalnızlığa, terk ediliyorlar.

Bu kahramanlar mağdur ve mahcuptur. Devletimiz tarafından mağdur bırakılmaktadır. Üstleri ve amirleri tarafından mahkum görülmektedir. Ailelerine, çocuklarına karşı mahcup olmaktadır. Yıllardır söz verilmesine rağmen gerçekleşmeyen vaat ve sözler vardır. Maalesef mesleki güvence yok, kadro yok, sağlık yönetmeliği yok, sicil yönetmeliği yok, nöbet yönetmeliği yok, atama yönetmeliği yok, çalışma yönetmeliği yok, çalışma yönetmeliği yok, aile bütünlüğü yok.

Bu gerçeklerin ışığında buradan devletimizin ilgili kademelerinden kahraman uzman çavuşlarımızın başta kadro sorunu olmak üzere talep ve isteklerinin karşılanmasını önemle bekliyoruz. Şehidinin , gazisinin ülke savunmasının her kademesinde can veren ,ter döken her Türk evladının  sorunlarını çözmek, onların talep ve isteklerine sahip çıkmak çok önemlidir. Devletimizin büyüklerinden mevcut yasama döneminde ordumuzun bütün kesimlerinin haklı  taleplerinin çözüleceği inancında olduğumuzu belirtiyoruz.” diye kaydetti.

OYAD Başkanı Ömer Öztürk, Başkan Yardımcısı Mehmet Tanrıseven, Başkan Yardımcısı Şahin Özben, Ankara İl Başkanı Ahmet Kuş ve Genel Sekreter Mehmet Küçükeken OYAD'ı temsilen programda bulunan isimler oldu.