BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarının 40. gününde şiddetin artarak devam ettiğini ifade etti.

Destici, "Bu sabah terörist İsrail askerleri Şifa Hastanesi'ne, Hamas üyelerinin saklandığı gerekçesiyle operasyon düzenliyor. Bu bir vahşettir, bu bir katliamdır, bu bir savaş suçudur." dedi.

Çengel-3 Operasyonlarıyla Akaryakıt Kaçaklığına Karşı Başarı Çengel-3 Operasyonlarıyla Akaryakıt Kaçaklığına Karşı Başarı

Mustafa Destici, İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılara ilişkin yaptığı açıklamada, "Bu sabah terörist İsrail askerleri Şifa Hastanesi'ne, Hamas üyelerinin saklandığı gerekçesiyle operasyon düzenliyor. Bu bir vahşettir, bu bir katliamdır, bu bir savaş suçudur." şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay Tarafından Alınan Kararları Değerlendirdi

Destici, Can Atalay'ın Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay tarafından alınan kararları hakkındaki tartışmalara değinerek, partisinin kuvvetler ayrılığı ilkesini benimseyip kuvvetlerin birbirini denetleyebileceği bir sistemden yana olduğunu ifade etti. "Adalet mülkün temelidir. Temelin, adalet kurumları arasındaki tartışmalarla zarar görmesini istemeyiz." diyen Destici, yaşananlardan çıkartılabilecek ilk sonucun hukuk sistemini güçlendirmek ve içindeki boşlukları kapatmak olduğunu belirtti.

Anayasa Mahkemesi'nin bazı kararlarını eleştiren Destici, suçluların, özellikle terör örgütü mensuplarının Meclis'e taşınarak yargıdan kurtarılmaya çalışılmasının demokrasiye ve siyasi kurumlara zarar verdiğini vurguladı. Anayasada yapılan değişikliklere rağmen tartışmaların bitmeyeceğini belirten Destici, yeni, demokratik ve sivil bir Anayasa yapılması gerektiğini ifade etti. Ayrıca, parti olarak asgari ücretin enflasyonun altında kalmamasını ve en düşük emekli maaşının yeni belirlenen asgari ücret kadar olmasını istediklerini dile getirdi.

AA