Ankara Pazar Fiyatları (22 Temmuz 2024) Ankara Pazar Fiyatları (22 Temmuz 2024)

Ukraynalı baba Aleksander Kerson ve oğlu Garik Kerson, elektrikli bisikletleriyle dünya turuna çıktı. Gezi kapsamında Ankara'nın Nallıhan ilçesine gelen Kerson ailesi, burada kısa bir mola verdi.

İlçeye varır varmaz, Nallıhan Çarşısı’ndaki esnaftan yardım isteyen baba-oğul, esnafların sıcak ilgisiyle karşılaştı. Turistlere tercümanlık yapan Zekeriya Sağlam’ın aracılığıyla esnaf, Kerson ailesiyle sohbet etti ve onlara çeşitli konularda destek sağladı.

Aleksander Kerson, yaptığı açıklamada, oğluyla birlikte iki yıldır elektrikli bisikletleriyle dünyayı gezdiklerini belirtti. Moldova'dan sonra Romanya ve Bulgaristan üzerinden Türkiye'ye ulaştıklarını söyleyen Kerson, "Türkiye’de olmak bizi çok mutlu ediyor. Nallıhan’da bisikletlerimizi şarj etmek için durduk ve burada insanların bize her konuda yardımcı olduğunu gördük. Yemek ikram eden ve bize destek olan herkese çok teşekkür ederiz" dedi.

Kerson ailesinin Nallıhan'daki bu kısa molası, hem ilçe halkı hem de baba-oğul için unutulmaz bir anı olarak kalacak. Elektrikli bisikletleriyle dünya turuna devam edecek olan Aleksander ve Garik Kerson, misafirperverlikleriyle tanınan Türk insanının yardımları sayesinde yollarına enerji dolu bir şekilde devam edecek.

Ankara'dan son dakika haberleri için bizi takip edin!

Kaynak: AA