Ömer Dizisinin Nurettin’i Bora Sivri Kimdir?

Star TV’nin sevilen ve reytinglerde üst sıralarda yer alan Ömer dizisinin, yeni sezonuna dahil olan oyunculardan Bora Sivri, 12 Şubat 1965 tarihinde dünyaya gözlerini Ankara’da açtı.

Tiyatro hayatına Ankara’daki amatör tiyatrolarda başlayan Sivri’nin yolu, Ankara Halk Oyuncuları, Ekin Tiyatrosu, Ali Hürol Tiyatrosu, Kaktüs Kabare ve Gönül Ülkü-Gazanfer Özcan Tiyatrosu gibi sahnelerden geçti.

Erich Fromm Kimdir? Erich Fromm Kimdir?

Ankara’dan sonra sanat hayatında profesyonel bir mertebeye ulaşması sonucu Bora Sivri, İstanbul’a yerleşti.

İstanbul’a yerleşen Bora Sivri, çeşitli film ve dizilerde oyunculuk yapmanın yanı sıra bu yapımlarda ve daha birçok yabancı film, animasyon ve belgeselde seslendirme ile dublaj yapmaya başladı.

90’lar döneminin Aynalı Tahir, Deli Yürek ve Baba Evi gibi popüler dizilerinde seslendirme yapmış Bora Sivri, Kurtlar Vadisi Pusu dizisindeki Cevher Zazaoğlu karakteriyle de tanınırlığını arttırdı. Sivri, Ihlamurlar Altında, New York’ta Beş Minare, Güz Sancısı gibi yapımlarda da oyunculuk yaptı.

denzel-washington-hannibal

Denzel Washington’ın sesi

Bora Sivri’nin dublaj alanında en çok tanındığı ve özdeşleştiği oyuncu Denzel Washington’dır. Washington’ın oynadığı neredeyse her filmde Bora Sivri dünyaca ünlü aktörün dublajını yapmıştır.

Denzel Washington’ın yanı sıra Bora Sivri, Robert De Niro, Mel Gibson, Bruce Willis, Samuel L. Jackson, Michael Keaton, Wesley Snipes, Arnold Schwarzenegger, Don Cheadle, Russell Crowe, Gerard Butler, Hugh Jackman, Liam Neeson, Will Smith, Jamie Foxx ve Christian Bale gibi pek çok Hollywood yıldızına sesiyle can verdi.

Bora Sivri,  özellikle NTV Stüdyoları tarafından, Star TV ve TLC gibi kanallar için yapılan çoğu filmde dublaj yapmayı sürdürüyor.

Sivri, Ömer dizisinde Tahir’in beynini yıkayan dernek hocası Nurettin’i canlandırmaktadır. Onun şeyhi rolündeki Ali Düşenkalkar da kendisi gibi tiyatro ve seslendirme sanatçısıdır.

Patrick’in unutulmaz sesi

Bora Sivri, Crisis gibi pek çok oyun, animasyon ve çizgi filmde de dublaj yapmıştır. Süngerbob Kareşort adlı çizgi filmin, CNBC-e’de yayınlanan bölümlerinde Patrick karakterini Bora Sivri seslendirerek unutulmaz bir performans sergilemiştir. Şimdiki versiyonunda Patrick’i Hakan Akın seslendiriyor.

Kaynak: Haber Merkezi