Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Deniz Yücel, Parti Meclisi toplantısının ardından gerçekleştirdiği basın toplantısında 243 belediye başkan adaylarını duyurdu. Yücel, 6 büyükşehir, 15 il belediyesi, 189 ilçe belediyesi ve 33 belde belediyesi olmak üzere toplamda 243 belediye başkan adayının belirlendiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Berat Kandili Paylaşımı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Berat Kandili Paylaşımı

CHP'nin belirlediği belediye başkan adayları arasında 23 kadın adayın yer aldığını belirten Yücel, bazı büyükşehirlerde ise mevcut belediye başkanlarının görevine devam edeceğini ifade etti. Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Zeydan Karalar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Vahap Seçer, Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Özlem Çerçioğlu'nun belirlendiğini aktardı.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in yerine Ayşe Ünlüce'nin aday gösterildiğini dile getiren Yücel, diğer illerdeki bazı belediye başkan adaylarını da açıkladı. Afyon Belediye Başkan adayı Burcu Köksal, Artvin Belediye Başkan adayı Bilgehan Erdem, Bilecik Belediye Başkan adayı Melek Mızrak Subaşı, Çankırı Belediye Başkan adayı İlhan Tekin gibi isimler sıralandı.

Ankara Etimesgut Belediye Başkan adaylığı için sanatçı Erdal Beşikçioğlu'nun aday olmasının kesinleştiğini belirten Yücel, bu tercihin herhangi bir krize yol açmadığını vurguladı. Toplantıda belirlenen adaylar, Parti Meclisi kararı ve saha çalışmaları sonucunda ortaya çıktı.

Kaynak: DHA