Çubuk Aile Yaşam Merkezinde çeşitli kurslara katılan kadın kursiyerler ve merkez eğitmenleri, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümü nedeniyle Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Derneğine ziyarette bulundu.

Çubuk Aile Yaşam Merkezi yöneticilerinden Özlem Demir, kurs eğitmenleri ve kursiyerler, Dernek Başkanı Zeki Avan, şehit babası Ahmet Şahin ve Güneydoğu gazisi Hasan Yalama tarafından Dernek binasında karşılandı.

Ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade eden Avan, derneğin ilçede ve Türkiye genelinde yaptığı faaliyetler hakkında bilgilendirme yaptı.

Şehit ve gazilerin resimlerini tek tek gösteren Avan; "Bağımsızlığımızın, hürriyetimizin, bayrağımızı ve vatanımızı sevmemizin bir bedeli var. Şehitlerimiz bu uğurda canlarını, gazilerimiz de bedenlerinin bir parçasını verdiler. Bizler de onların emanetlerine sahip çıkıp onlara layık olmak için manevi hatıralarını yaşatmaya gayret ediyoruz" şeklinde konuştu.

Yakup Odabaşı’na Gazi ve Şehit Ailelerinden Ziyaret Yakup Odabaşı’na Gazi ve Şehit Ailelerinden Ziyaret

Ziyaretin anısına Avan, Özlem Demir'e şehitler panosu ve Türk bayrağı hediye ettikten sonra merkez üyeleri de kendilerinin yaptığı Türk Bayrağı resmini Avan'a takdim etti.

Kaynak: AA