Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun'un davetine icabetle, Türkiye ile Cezayir arasındaki Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyinin 2. Toplantısına dâhil olmak üzere yarın Cezayir'e resmî ziyarette bulunacak.

Konya'da Otobüs Tıra Çarptı: 2 Yaralı Konya'da Otobüs Tıra Çarptı: 2 Yaralı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Konsey Toplantısı, iki Cumhurbaşkanının riyasetinde ilgili bakanların katılımlarıyla başkent Cezayir'de icra edilecek.

Toplantı kapsamında yapılacak görüşmelerde, son dönemde önemli ivme kazanan Türkiye-Cezayir ilişkileri tüm yönleriyle gözden geçirilecek, iki ülke arasındaki işbirliğinin daha da derinleştirilmesi için atılabilecek adımlar değerlendirilecek.

Görüşmelerde ikili ilişkilerin yanı sıra Gazze ve işgal edilmiş Filistin topraklarında yaşanan İsrail saldırıları başta olmak üzere, bölgesel ve küresel sorunlara ilişkin fikir teatisinde bulunulacak.

Konsey Toplantısı dolayısıyla Türkiye-Cezayir ilişkilerinin ahdi zeminine mühim katkılar sağlayacak muhtelif anlaşma ve mutabakat metinlerinin imzalanması da tahmin ediliyor.

AA