Bursa'da kan donduran cinayet: Damadını 15 bıçak darbesiyle öldüren baba, mahkemede şok itiraflarda bulundu.

Şüpheli Ölümde Kırık Masa Detayı Şüpheli Ölümde Kırık Masa Detayı

Bursa'nın Osmangazi ilçesi Emek Adnan Menderes Mahallesi'nde, İsmail Hakkı Özen (60), kızına boşanması için baskı yaptığını öne sürdüğü damadı Ali Gürbüz (35) ile sokakta karşılaşınca önce boğazını kesti, ardından 15 yerinden bıçaklayarak öldürdü.

Mahkemede Şaşırtan Savunma

Davanın duruşmasında, İsmail Hakkı Özen, damadının aileye büyük zarar verdiğini belirterek, "Olay günü sokakta karşılaştık ve bana hakaret etti. Kendimi kaybettim ve 12 kez kalp krizi geçirdim. Şu anda kalbimde 10 stent var" dedi.

Savunmasında, 6 ayrı suçtan kaydı olan damadının dolandırıcılık yaptığını öne süren tutuklu sanık, "Ali, evli bir kadın ile dini nikahla yaşarken kızıma boşanması için baskı yapıp, şiddet uyguluyordu. Ailemize çok zarar verdi. Yaşanacakları tahmin ettiğim için kendisinden sürekli uzak duruyordum. Olay günü sokakta karşılaşınca bana hakaret etti. Çılgına döndüm, kendisini bıçakladım. O suçu işlerken 12 kez kalp krizi geçirmişim hakim bey. Kalbime takılan toplam 10 stent ile şu anda yaşıyorum. Ayrıca onu öldürmesem; şu anda sanık olarak karşınıza çıktığım bu salonda müşteki olarak bulunabilirdim. Pişmanım, tahliyemi istiyorum" dedi.

Olayın ardından polisi arayarak kendini ihbar eden Özen, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Savcılık, sanık hakkında 'Kasten adam öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep etti.

Öldürülen Ali Gürbüz (Fotoğrafta)

Tanık İfadeleri ve Davanın Seyri

Mahkemede ifade veren Ali Gürbüz'ün eşi, evlilikleri boyunca hem kendisinin hem de çocuklarının şiddet gördüğünü söyledi. Ayrıca, maktulün dini nikahla başka bir kadınla yaşadığını ve bu kadını 3 çocuğuyla birlikte eve getirdiğini belirtti.

Özen'in avukatı, müvekkilinin pişman olduğunu ve yaşanan olaylar nedeniyle tahrik altında hareket ettiğini savundu. Ancak, Ali Gürbüz'ün ailesinin avukatı, sanığın cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti, tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Damadını 15 Bıçak Darbesiyle Öldüren Babadan Şok İfadeler

Kaynak: DHA