ARDA KEMAL ATAY

Yurtdışında Osmanlı'ya ait olan eserleri de Türkiye'ye kazandırdıklarını dile getiren Şahin Erciyes, "Bazen Anadolu turuna çıkıyoruz. Şehir şehir gezip antika eşya arıyoruz. Sadece Türkiye'yi değil dünyayı da geziyoruz. Oralardan porselen, bronz, heykel gibi eserleri alıyoruz. Hatta bazen osmanlı eserlerine denk geliyoruz onları ülkemize getiriyoruz" dedi.

Ankara Kitap Fuarı Başlıyor Ankara Kitap Fuarı Başlıyor

Erciyes, “Şehir şehir gezip antika eşya arıyoruz. Sadece Türkiye'yi değil dünyayı da geziyoruz. Oralardan porselen, bronz, heykel gibi eserleri alıyoruz. Hatta bazen osmanlı eserlerine denk geliyoruz onları ülkemize getiriyoruz. Onun dışında internetten buluyoruz” ifadelerini kullandı.

Kendisine gelen müşteri kitlesi hakkında konuşan Erciyes, “Resim koleksiyonerleri var. Yine aynı şekilde gümüş ya da kılıç koleksiyonerleri oluyor. Bu kişiler geldiklerinde bu tür eşyaları arıyorlar. Özel bir parça bulduğumuz zaman bu kişilerle iletişime geçiyoruz. Onun dışında tabi illa ki sadece koleksiyoner olması gerekmiyor. Evinde kullanmak için de bizden kullanılabilir bir eşya alabiliyorlar. Mesela az önce telefon geldi. Daha önce buraya gelip sandalyelerimizi beğenen bir müşteri. Sandalyeleri almaya karar verdiğini söyledi. Bu şekilde evinde kullanmak için de eşya alan oluyor” dedi.