Gümrük Muhafaza Ekipleri 1 Milyarlık Kaçak Eşya Ele Geçirdi Gümrük Muhafaza Ekipleri 1 Milyarlık Kaçak Eşya Ele Geçirdi

Denizli’nin Bozkurt ilçesinde, polisin evine düzenlediği operasyonda, bahçesinde özel düzenekle kurulmuş serada havalandırma ve aydınlatmalı olarak Hint keneviri yetiştirdiği belirlenen R.Y. (45) gözaltına alındı. R.Y., işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, istihbarat çalışmasıyla R.Y.’nin evinin bahçesinde termal sera kurup, Hint keneviri yetiştirdiğini belirledi.

Bunun üzerine R.Y.’nin Bozkurt ilçesindeki evine operasyon düzenlendi. Evde yapılan aramalarda iki parça halinde, “zula” olarak tabir edilen gizli bölmelere saklanmış 1,5 kilogram esrar ve çeşitli boylarda 70 kök kenevir ile ayrıca bir çadır, çadır yapımında kullanılan 82 metal boru, 8 uzatma prizi, 16 fanlı LED aydınlatma, termometre, 2 hava kompresörü, 4 vantilatör, havalandırma boruları ve seracılıkta kullanılan çeşitli alet ve aparatlar ele geçirildi.

R.Y.’nin kurduğu seradaki düzenek polis ekiplerini şaşırttı. İklim kontrollü serada vantilatör ve fanlar sayesinde havalandırma sistemi kurulduğu, LED aydınlatma ile yapay güneş ışığı oluşturulduğu belirlendi.

R.Y., gözaltına alındı. R.Y., emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece “izinsiz Hint keneviri yetiştirmek” ve “uyuşturucu satmak” suçlarından tutuklandı.

Kaynak: DHA