Denis Villeneuve’ün tüm dünyada olduğu kadar ülkemizde de ses getiren filmi Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki filmini 2 haftada 305 bin 157 kişi izledi. Film son haftasında da 117 bin 34 seyirci tarafından izlendi.

Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki, özellikle IMAX seçeneğini bulunduran sinemalarda neredeyse tüm seansları dolu şekilde gösteriliyor. Bilet bulmak için günler öncesinden girişimde bulunulması gerekiyor.

Bayram Tatilini Evde Geçirecekler İçin Film Önerileri Bayram Tatilini Evde Geçirecekler İçin Film Önerileri

Dune’un ikinci devam filminde, Frank Herbert’in imzasını taşıyan ilk kitabın kalan kısmı anlatılırken, Paul Atreides’in Muaddib mertebesine doğru yükselmesi ve Harkonnenlar ile İmparator’a karşı verdiği mücadele anlatılıyor.

Filmin üçüncü bölümü Dune Mesihi içinse seyirciler ve uyarlanan eserin müdavimleri yeni filmin çıkmasıni iple çekmeye başladı bile.

Lohusa’dan 2 Milyon Rekoru!

Gupse Özay’ın yazıp, başrolünde oynadığı komedi filmi Lohusa, 8’inci haftasında toplam 2 milyon 79 bin 280 seyirci tarafından izlenirken, 2 milyon barajını geçmesiyle yılın en çok izlenen ikinci yerli filmi oldu. Rakibi Kolpaçino 4 4’lük içinse önünde 20 bin gibi bir sayı kaldı. Lohusa 8’inci haftasında da 35 bin 698 kişi tarafından izlenerek gişenin 3’üncü sırasında yer aldı.

Kaynak: Furkan Erkan