İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Edirne merkezli 3 ilde eş zamanlı düzenlenen “Mahzen-44” operasyonlarında aralarında elebaşı Metin Singer’in de bulunduğu 15 kişinin gözaltına alındığını, organize suç örgütünün çökertildiğini açıkladı.

Sosyal medya hesabından bilgilendirmede bulunan Bakan Yerlikaya, Edirne Başsavcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde; Edirne İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce, Edirne merkezli İstanbul ve Batman’da “Mahzen-44” operasyonlarının düzenlendiğini, operasyonlarda elebaşılığını Metin Singer’in yaptığı organize suç örgütünün çökertildiğini duyurdu.

Operasyonlarda 15 şüphelinin yakalandığını açıklayan Yerlikaya, şüphelilerin; "suç işlemek amacıyla örgüt kurma, kasten öldürmeye teşebbüs, yağma, kundaklama, kasten yaralama, araç kurşunlama, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, 6136 sayılı kanuna muhalefet ile tehdit ve hakaret" suçlarına karıştığını aktardı.

Operasyonlarda, ruhsatsız tabancalar, 9 sahte pasaport ile çok sayıda delici ve kesici aletin ele geçirildiğini ifade eden Yerlikaya, son olarak "Suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacağız. Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalete teslim etmeye kararlıyız" sözlerini kullandı.

Çorum ve Sinop Merkezli “Mahzen-50” Operasyonları: 39 Gözaltı Çorum ve Sinop Merkezli “Mahzen-50” Operasyonları: 39 Gözaltı

Kaynak: AA