2010 yılından beri Batıkent’in Kardelen Mahallesi’nde muhtarlık yapan Elif Ayyıldız, 31 Mart 2024 yerel seçimleri sonrası ikinci döneminde de yeniden muhtar seçilirken Kardelen Mahallesi’nde yaptığı hizmetleriyle ilgili açıklamalar yaptı.

“Cuma Pazarı’nın Üstünü Kapattırdık”

Elif Ayyıldız, Kardelen’de pandemi ve 6 Şubat depremlerinin olduğu uzun ve yoğun süreçle ilgili daha fazla faaliyetin yapıldığını belirtirken, mahallede yaptığı değişiklikleri şöyle açıkladı:

“13 caddenin asfaltlanmasına vesile oldum. Cuma pazarımızın üstünü kapattırdık. Sayın Belediye başkanımız da sağ olsun güneş enerjili bir sistemin olduğu modern bir pazara kavuşturdu orayı. Temizlik konusunda takiplerim oldu. Mahallenin bütün ihtiyaçları, mesela işsiz olana iş paylaştırdık. İşverenlere aracı oldum. Mahallede ya da mahalle dışında gördüğüm, tanımadığım kişiler bana sarılıyor. ‘Bana bir ekmek kapısı açtın’ diye. Bunu da nasıl yaptık? İşveren ile aramızdaki diyalogla, iletişimle oldu. Misal Whatsapp’da gruplarımız var. Olup biten her şeyi atıyorum gruplara, oradaki durum kısmına. Bir yandan site başkanlarıyla da grubum var. Görevlilerle de grubumuz var. Her şeyi gelir gelmez oralardan duyuruyorum yani.”

Ankara'da Muhtarlara Yangın Eğitimi Ankara'da Muhtarlara Yangın Eğitimi

“Araştırmadan Kimseye Bir Şey Vermiyorum”

Ayyıldız, yapılan faaliyetler arasında kültür gezileri ve ihtiyaç sahipleriyle ilgili çalışmalara dikkat ederek sözlerine şöyle devam etti:

“Görevlilere ve site başkanlarına eğitimler verdim. Kent Konseyi ile işbirliği yaparak avukatlar aracılığıyla eğitimler verdik. Kültür gezileri yaptık. Mahallede ihtiyaç sahiplerini, işverenlerle ve durumu olanlarla buluşturdum. Yani mahalleme güven verdim. Herkes hayrını bana getirip sırtını bana dönüp gidiyor. ‘Muhtarım sen bilirsin ihtiyaç sahibi kimse verebilirsin’ diye. Ben de titizlikle çalışıyorum ama. Araştırmadan kimseye bir şey vermiyorum. Mutlaka araştırarak veriyorum ve verdiğim kişiler de belli. Elimde listeler var. Bunu her zaman yapıyorum. Kurban Bayramı, Şeker Bayramı… Her zaman elimde, listede bu kişiler. Verdiğim zaman da sırayla veriyorum. Hiç kimsenin hakkına geçmem ama acil olanı da öne alırım. İnşallah önümüzdeki dönemde de daha güzel çalışırız, daha çok fırsatlar yakalayabiliriz.”

Muhabir: Furkan Erkan