Hasan ERDOĞAN'ın 22 Ocak 2024 tarihli yazısı: Emekliler Yılı mı?

Şaka gibi. Hakikaten 2024 yılı emeklilerin en mağdur yılı. Beklentiler yine başka bahara kaldı. Beklenti, en azından asgari ücretle aynı veya en azından 15 bin TL olmasıydı.

Halkın nabzını çok iyi tutan REİS’e ne oldu. Nasıl bu kadar halktan ve hakikatten koptu. Faize düşmanım dedi, faiz %8 den %45 e dayandı. Enflasyon rakamlarına kimse inanmıyor. Çarşı pazar yanıyor.

Üç harfli zincir marketlerin sahibi iktidar yanlısı. Peki neden zamda en önde gidiyorlar? Eğitim bitti, nesiller gitti. Edep, adap, insaf hakeza. 3 günlük velet, yaşlıya ayrılan yere oturup, pişkinliğe hatta arsızlığa varan bir tavırla, elindeki akıllı ( sız) telefonla meşgul. Trafikte de yeni yetme sonradan görmeler, ölüm ve dehşet saçıyor. 

REİS'i takip eden ve seven biri olarak hayretler içindeyim. Bu intihar gibi halleri nasıl görüp müdahale etmiyor çok şaşıyorum. ABD, İsrail ve AB'ye meydan okurken, hakikatte gerçek bir yansıma, icraat yok. Demirelvari vaatlere döndü.

Zillet ile yaşamayı izzet ile ölüme tercih eden bir milletin ve inancın neferiyiz. Reis-i cumhurumuz da öyle idi. Kasa-masa-nisa mı bozdu bizi.

Allah c.c. şefkat tokatları ile, yangın, deprem, sel, pahalılık, bereketsizlik ve büyüklere hürmetin kalkması gibi bela ve musibetler ile bizi uyarıyor.

Benim gibi pek çok ehli iman ve kendisini milliyetçi-muhafazakar, cemaat, tarikat ehli düşünenler,  cumhur ittifakı ve bu iktidarın devamını istiyor. Bu kötü gidişe dur deyip, tedbir alınması için.

Önümüzdeki kritik seçimde hayal kırıklığı yaşamamak için, zillete düşmemek için ve bu işlere ACİL çözüm için dua ediyor.

Yangın var. Acilen bu yangın çok daha büyümeden tedbir alınmalı.

Ve israf, gösteriş, lüks hayattan uzaklaşılmalı. 

Malum, cemaat imama bakar. Darb-ı meseldir;

İmam halt ederse, cemaat daha beter olur.

Allah c.c. baştakilere akıl ve feraset, bizlere sabır ve selamet inşallah.

Tabi neye layıksanız, öyle yönetilirsiniz, kudsi düsturu da var.

Feteemmel. Düşünelim, Selam ve dua ile saygılar.