Hasan ERDOĞAN'ın 30 Kasım 2023 tarihli yazısı: Acib Bir Zaman

Acayip şeyler görüyor ve yaşıyoruz, yaşım yetmişe yaklaştı. Kabre de yakınız. 

Şu fani geçici ömür geçti gidiyor.

Dünya da öyle. Son dönemini yaşıyor.

Yahudilerin kıyamete zorlamak dedikleri de oluyor.

Kur'an-ı Kerim'de tek lanetli kavim olan yahudiler azdı kudurdu. Zulümde çok ileri gitti. 

Lakin dur diyen yok. Bir TÜRKİYE var. Onun da gücü bu kadar.

Ne İslam dünyası ne Türk dünyası tam yanında.

ACAYİP bir hal.

Belalar musibetler sel gibi.. Anlayan yok.Aldıran yok.

Varsa yoksa şahsi menfaat, hırs, aldırmazlık.

Hep yazıyor ve diyorum. Yine yazıcam. Ettekrarü ahsen derler. Belki bir gün biri anlar beni..

Artık haberlere bakamaz oldum. İçim yanıyor. Hep dünya,aldatma, kandırma, yalan dolan.Şu üç günlük dünya ,için değer mi bunlara.Değr,öz saygı, sevgi, sadakat, sıdk gayet azaldı. Rahmetli ÖZAL'ın ORTA DİREK yıkıldı. Zengin daha zengin, FAKİR daha fakir.

Ortası kalmadı. Necib Fazıl üstadın dediği gibi "kurt yapmaz bu taksimi.".. Bu gidiş iyi değil. Rahmet geliyor. Lakin bazan felaket, sel,fırtına... Bunlar hep ikazı ilahi. Anlayana. Hikmeti hükümeti çok bilmesem de az buçuk ekonomi okuduk ders verdik. REİS faiz düşmanım dedikçe ŞİMŞEK gibi %7.5 dan %40 a çıktı. Enflasyon tırmanışı devam. Emekliye 5 bin lira sus payındaki ayrıcalık infiale sebep oldu. Farkettiler fark ettiler ama ne çare. Kase kırıldı. Kıymeti kalmadı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkındaki iddialar vahim. Yüzde biri bile doğru olsa. Yeni bakan cesaretle yolsuzluk çeteleri ile mücadele takdire şayan. Kara para aklandığı belli. Fetonun da payı var. Cengiz Aygün malum banker bako sabıkalı. Kastamonu ona teslim. İnşaat ve zincir baronu ve rotaryenler cirit atıyor. Durum vahim. Sıra ona da gelir inşallah.

Masum, mazlum GAZZElilere hem acıyor hem gıpta ediyorum. Ölüme gülerek gidiyor. Şehit olma arzusu var. Yahudilerdeki can korkusuna karşı. Ne büyük tezat.

Bu dünya fani. Lakin baki alemin tohumları, meyveleri burda. 

"-DÜNYA AHİRETİN TARLASIdır" mealindeki hadis-i şerif bunu ders veriyor.

SİYASET çamuru, yalanı, dolanı sarmış her yanı.

KUR'AN der beni oku yaşa. 

İNSAN oğlu gafil anlamaz.

Bela musibet gelince anlar. Geçince unutur gider.

Even insan nisyan yani unutmaktan gelir. arapça kökü.

Unutmak bazan nimet. Geçmişin elemini unutturur.

Hastalıklar insanı manen terkki ettirir. Sabreder, şükreder, isyan etmezse. Nüzül gibi insanın yarı bedenini kaybedenler velayet derecesine çıkabilir. Bu hususta Risale-i Nur'da 25. hastalar risalesi çok güzel izah eder. Ben ilk okuduğumda hasta olasım geldi.

Aslında çoğumuz hasta. Maddi manevi. Eyyüb aleyhisselamın hastalığı ve sabrı büyük ders veriyor. Zahiri maddi hastalıklar insanın bu dünyasını tehdit ediyor. Manevi hastalık olan imansızlık, isyan ve günahlar ise ebedi olan ahiretimizi tehdit ediyor. Bunu düşünmeli, ona göre yaşamalıyız. Dünya fani. Ölüm ani. Ölüm sekeratı uyandırmadan evvel uyanmalıyız. Son nefesteki pişmanlık fayda vermez. Firavun gibi.

Selam ve dua ile saygılar.