Et,mesgut Belediyesi'nden Erdal Beşikçioğlu'nun başkan adayı olması geçtiğimiz haftalarda çok konuşulmuştu. Etimesgut Belediyesi'ndeki başkanlık yarışını kimin kazanacağı ise büyük bir soru işareti.

Muammer Sun Çocuk Korosu’ndan 23 Nisan Konseri Muammer Sun Çocuk Korosu’ndan 23 Nisan Konseri

Uzun zamandır Etimesgut Belediyesi'ne hizmet eden Enver Demirel cuma günü yaptığı konuşmada Etimesgut'a Etimesgut'tan bir başkan seçilmesi gerektiğini vurgulayarak, Belediye çalışanlarına şöyle seslendi; "650 bin insanımızın içerisinde, devletine milletine bağlı, inanmış veya inanmamış, dul, yetim, öksüz, kuruşa ihtiyacı olan, birçok insan var. Hepsinin çalıştığımız işte, kullandığımız arabada, yakıtta hakkı var. Beraber çalışırız ya da başkasıyla çalışırsınız, ne olursa olsun muhakkak işinize sadık kalın, milletin malına sahip çıkın, hakkı ve hukuku asla unutmayın yoksa zaman çok çabuk geçiyor. Bizimle çalışan arkadaşlarımızın içinde istenmeyen hiçbir olay yaşanmamıştır, çok şükür”.

Enver Demirel Hizmet-İş Sendikası ile imzaladığı toplu sözleşme vesilesiyle yaptığı konuşmada sanatçı sanatçı olarak kalmalıdır diyerek şu cümleleri kullandı; “Şimdi birazdan bir protokol imzalayacağız, bir ücret belirledik onu size duyuracağız, biri yarın bunun iki katını vereceğini söylerse sakın inanmayın. Bu milletin kaynakları en güzel şekilde değerlendirilerek yapılması gereken neyse burada yapılmıştır arkadaşlar. Çok zaman kaybetmeden öne çıkan başlıkları paylaşmak istiyorum. Biraz sonra imzalayacağımız sözleşmede en düşük maaşımız yaklaşık 26 bin lira civarındadır. Bu önceki maaşlara göre yaklaşık yüzde 68 oranında bir zam demektir. Aynı işi yapan arkadaşlarımız arasında maaş farklılıkları vardı bu sözleşmeyle bu farklar giderildi ve eşit işe eşit ücret politikasına geçildi. Yıllık izinlerde yemek ücretleri ve yeni sözleşmeye sorumluluk primi ve yol parası ödemeleri eklenmiştir. İkramiyeler 10 günden 24 güne çıkarılmıştır. Kıdem tazminatı, 35 binden 40 bine çıkarılmıştır. İl dışına göreve giden arkadaşlarımız için harcırah ödemesi getirilmiştir. Hafta tatilinde çalışan işçi arkadaşlarımıza bir yevmiye ödeniyordu artık bu ödeme 1.6 yevmiyeye çıkarılmıştır. Devlet memurlarına ödenen günlük harcırah 450 lira belediyemizin çalışanlarına da aynı tutar ödenecek. Bayram tatillerinde çalışan işçilerimize eskiden 1 yevmiye ödeniyordu bundan sonra 2 yevmiye ödenecek. Kıdem tazminatı eskiden 35 gün iken şimdi 40 gün üzerinden hesaplanacaktır”.

Muhabir: Arda Kemal Atay