Mersin'in Silifke ilçesinde korkunç bir trafik kazası meydana geldi. Sabah saat 07.30 civarında, Mersin-Antalya D-400 kara yolunda Akkuyu NGS işçilerini taşıyan İ.K. (65) yönetimindeki otobüs, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu karşı şeride geçti.

Otobüs, ilk olarak Akkuyu NGS'de görevli Uzman Çavuş Y.D.'nin kullandığı 27 R 2950 plakalı otomobile, ardından da yine Akkuyu NGS'de çalışan işçilerin bulunduğu H.Y. yönetimindeki 31 AIM 470 plakalı otobüse çarptı. Bu dehşet verici kazada, Uzman Çavuş Barış Gülçiçek ve Rusya vatandaşı Ismailova Ncmannoba hayatını kaybetti. Ayrıca 34 kişi yaralandı.

Kaza haberinin ardından olay yerine hızla sağlık, jandarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Yaralılar, ilk müdahalenin ardından ilçe devlet hastanesi ve Silifke'deki özel hastanelere kaldırıldı.

SİHA’lar Üzerine Çalışan Akademisyen Çifte Saldırı İddiası SİHA’lar Üzerine Çalışan Akademisyen Çifte Saldırı İddiası

Kaza nedeniyle D-400 kara yolu uzun süre trafiğe kapatıldı ve bölgede yoğun bir çalışma gerçekleştirildi. Trafik akışı, ekiplerin hızlı müdahalesi sayesinde yeniden sağlandı.

Akkuyu NGS’den Açıklama

Kazanın ardından Akkuyu NGS'den yazılı bir açıklama yapıldı. Hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar dilenen açıklamada, "Akkuyu Nükleer A.Ş, kazanın araştırılması için Jandarma ve diğer ilgili kurumlara mümkün olan her türlü yardımı sağlamaktadır. Soruşturma sonucunda kazaya karışan servisin bağlı bulunduğu nakliye şirketinin trafik kurallarını ihlal ettiğinin anlaşılması durumunda, ihlalden sorumlu olanlarla ilgili yasal yollara başvurulacaktır. Akkuyu NGS projesinin uygulanmasındaki birinci öncelik, güvenli çalışma koşullarının sağlanmasıdır" denildi.

Kaynak: DHA