Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde, Kocaoğlan Mahallesi'ndeki Kabasakal Camisi'nde görevli imam Mustafa Bulut, 28 Ekim'de cami önünde yaşadığı bıçaklı saldırının detaylarını paylaştı. Saldırıya uğrayan ve tedavisinin ardından taburcu edilen Bulut, yaşadıklarını şu şekilde anlattı:

MSB Duyurdu, 16 Terör Hedefi İmha Edildi MSB Duyurdu, 16 Terör Hedefi İmha Edildi

"Tartıştığım kişiyi uzaklaştırmak isterken saldırganlar bana yönelerek hakaret ve küfürde bulundular. Vatandaşların araya girmesiyle olayın büyümesini engelledik. Ancak daha sonra saldırganlar bıçakla cami önüne gelerek beni hedef aldı. Bıçağı karın bölgeme sapladılar. Aynı zamanda tartıştığım kişinin babası da maket bıçağıyla beni saldırarak kan gördüğünde olay yerinden ayrıldı."

Bulut, hastanede 3 gün yoğun bakım ve 8 gün servis tedavisi gördüğünü ve şu anda sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti. Olayın ardından adaletin yerini bulmasını isteyen Bulut, "Biz din görevlileri olarak kimsenin tırnağına taş değmesini istemiyoruz. İnsanların ıslahı için elimizden geleni yapmak istiyoruz. Suçluların cezalarını çekmesini istiyorum." dedi.

AA